slot siteleri bahis siteleri hacklink
2 sene önce
2 sene önce

ABD Senatosundan 2,2 trilyon dolarlık pakete onay

ABD Senatosu, koronavirüs salgını ile mücadele ve salgın nedeniyle zarara uğrayan vatandaş ve işletmecilerin sübvanse edilmesi için sunulan 2.2 trilyon dolarlık ekonomik teşvik paketineverdi.

96 SENATÖRÜN TAMAMINDAN DESTEK

Günlerdir süren müzakere sürecinde içindeki bazı madddeler sebebiyle Cumhuriyetçi ve Demokrat Parti arasında gerginlik yaratan tasarı, buoylamaya katılan 96 senatörün tümünden destek gördü.

TRUMP’IN İMZASINA SUNULACAK

ABD’nin en büyük ekonomik yardım paketi olarak tarihe geçen 880 sayfalık tasarının, en kısa sürede Temsilciler Meclisi tarafından da onaylanarak imzalanması için Başkan Donald Trump’a gönderilmesi bekleniyor.

TASARI NE SAĞLAYACAK

Tasarıda koronavirüs salgını ile mücadele kapsamındasağlık merkezleri, klinikler ve huzurevlerinin ihtiyaç duyduğu maske, solunum cihazları ve kişisel koruyucu ekipman tedariğinin yanı sıra ekonomik zarara uğrayan küçük işletmeler ve gelir kaybı yaşayan Amerikan vatandaşlarına, kredi imkanı ve doğrudan ödeme yapılması öngörülüyor.

Sıradaki Haberi Oku  Rusyada vatandaşları şaşkına uğratan görüntünün sırrı ortaya çıktı

1200 DOLAR NAKİT YARDIM

Buna göre; gelir konusunda belli kriterlerin altında kalan vatandaşlara bir defaya mahsus 1200 dolaryardım yapılması kararlaştırılırken, küçük ölçekli işletmelere ise 377 milyar dolarlık teşvik fonu dağıtılması ve öğrencilerinborçlarının 30 Eylül’e kadar ertelenmesi isteniyor.

Tasarıda ayrıca büyük ölçekli firmalara işçi çıkarmaması, çalışanların özlük haklarında geriye gitmemesi veya üretimlerini başka ülkelere kaydırmaması için 500 milyar dolarlık kaynak sağlanması öngörülüyor.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.