2 sene önce
2 sene önce

Arnavutluktaki depremde bilanço ağırlaşıyor! 20 ölü, 150den fazla yaralı var

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi Arnavutluk‘ta 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremdealtından cansız bedenine ulaşılan kişi sayısının 20’ye yükseldiği belirtildi.

ÇOK SAYIDA BİNA YIKILDI

Arnavutluk’ta merkez üssü başkent Tiran‘ın 34 km kuzeybatısı olan saat 05.54’te Richter ölçeğine 6.4 büyüklüğündemeydana geldiğini duyurdu. Ülke genelinde şiddetli hissedilen depremde çok sayıdayıkıldı.

20 KİŞİ ÖLDÜ, 150’DEN FAZLA YARALI VAR

Gün boyu sürdürülen arama ve kurtarma çalışmalarında ekipler 20 kişinin cansız bedenini enkazdan çıkartırken, 150’denkişinin de yaralı olduğu açıklandı. Arnavutluk Savunma Bakanlığı, Durres kentindeki yıkılan bir apartmanın enkazından 44 kişinin kurtarıldığı bilgisini paylaştı.

ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yerel medya, Arnavutluk genelinde itfaiye, sağlık ekipleri ve silahlı kuvvetlerin, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

Sıradaki Haberi Oku  Hatayda 6.5 ton sahte dezenfektan ele geçirildi

TÜRK VATANDAŞLARININ KALDIĞI OTEL ÇÖKTÜ

Öte yandan, 6,4 büyüklüğünde depremin yaşandığı Arnavutluk’ta 21 Türk vatandaşının kaldığı otel çöktü. Enkazdan çıkarılan Türklerin durumunun iyi olduğu açıklandı. AFAD, arama kurtarma çalışmalarına destek vermek için bölgeyeetti.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.