slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Endonezyada taksiciler, 6 aylık bebeğin cenazesini vermeyen hastaneyi bastı

Endonezya’nın Padang kentinde onlarca motosiklet taksicisi, faturalar ödenmediği için, ameliyat sonrası ölen 6 aylık bebeğin cenazesini vermeyen hastaneyi bastı.

Cep telefonuyla çekilen görüntülerde konvoy halinde Muhammad Djamil Hastanesi’ne gelen taksicilerin meslektaşlarının oğlunun cenazesini alıp çıktıkları görülüyor.

“İNSANLIK GÖREVİMİZİ YAPTIK”

Wardiansyash adlı bir taksici BBC’ye İslam’da cenazelerin bekletilmemesi gerektiğini belirterek “İnsanlık görevimizi yaptık” dedi. Taksici sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hastane cenazeyi vermek için 25 milyon rupi’lik (yaklaşık 1775 dolar) faturanın ödenmesini istiyordu. Ailenin bunu ödeyecek gücü yoktu. Güvenlik önce bizi durdurmaya çalıştı. Ancak çok kalabalık olduğumuz için vazgeçtiler.”

“HASTANE BEBEĞİMİZİ VERMEDİ”

Anne Dewi Surya da, kızının cenaze töreninde “Hastane bebeğimizi vermedi. İşlemleri uzattıkları için kızımın cenazesi morgda çok uzun süre kaldı. Taksiciler de öfkelenip zorla aldılar” diye konuştu. Lenf bezi enfeksiyonu ameliyatı geçiren Alif Putr adlı bebeğin Salı sabahı öldüğü açıklandı.

Sıradaki Haberi Oku  İranda 19 muhabir koronavirüse yakalandı

Alif’in babasının hastane masraflarını karşılamak için meslektaşlarındanbulmaya çalıştığı ancak bunu başaramadığı belirtiliyor. Ülkede motosiklet taksicilerinin ayda ortalama 300-400 dolar kazandıkları belirtiliyor. Endonezya’da daha önce yeni doğan bebeklerin hastane masrafları ödenmediği için ailelerine verilmediği vakalar tartışma yaratmıştı.

AİLEDEN ÖZÜR DİLEYEREK BORCU SİLDİ

Önce polis çağıran hastane yetkilileri, videonun sosyal medyada paylaşılmasından sonra aileden özür diledi ve borcun silindiğini açıkladı.

Hastaneninmüdürü Yusirwan Yusuf olayın bir yanlış anlama olduğunu savunarak, “Ailenin durumundan şikayet dilekçelerini gördükten sonra haberdar olduk. Biz devlet hastanesiyiz ve hastalarımıza tedavi için paraları olup olmadığını sormayız” dedi ve taksicileri sorumsuzca davranmakla suçladı. Yusirwan, “Standart bir prosedürümüzve buna müdahale edildi. Cesette bulaşıcı bir hastalık olsaydı, hesabını kim verecekti?” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Antalyalı Örümcek Adama, vatandaşlara kolonya dağıttı

Haber Videosu: Endonezya’da taksiciler, 6 aylık bebeğin cenazesini vermeyen hastaneyi bastı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri