slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Hakkında azil süreci yürütülen ABD Başkanı, basının karşısına keçeli kalemle aldığı notlarla çıktı

ABD Başkanı Donald Trump‘ın, kendisi hakkındaki azil soruşturmasında “Beyaz Saray’ı enkaygılandıran tanık” olarak nitelenen ABD’nin Avrupa Birliği elçisi Gordon Sondland’ı televizyondan dinlerken keçeli kalemle notlar aldığı ortaya çıktı.

Trump daha sonra Beyaz Saray’ın bahçesinde bu notlarını gazetecilere okudu. Büyük harflerle yazılan notlarda “Hiçbir şey istemiyorum. Hiçbir şey istemiyorum. Quid pro quo (verilen bir şey karşılığında alınan bir şey) istemiyorum. (Ukrayna Cumhurbaşkanı) Zelinsky’e doğru olan şeyi yapmasını söyle. ABD Başkanı’nınsözü bu” yazıyor.

Trump’la Sonland arasında geçen konuşmaya atfen alınan bu notlarda Trump’ın Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy’nin adını yanlış yazdığı görülüyor.

“DİJİTALDEN ANALOĞA GEÇTİ”

Amerikan medyasında yeryorumlarda Trump’ın, ‘kaderini etkileyecek bir soruşturmada medyanın karşısına alelacele alınmış notlarla çıkması’ yadırganırken spin.com sitesi notları ABD Başkanı’nınzaman yazım yanlışları içeren Twitter mesajlarına benzetti.

Sıradaki Haberi Oku  Korona günlerinde #evdeyimpişiriyorum Ispanaklı Kol Böreği tarifi

Site, “Öfkeyle yazılmış Twitter mesajları gibi. Her şey aynı sadece internet bağlantısı yok. Trump dijitalden analoğa geçti” dedi.

Trump’ın, 3 Kasım 2020’de ABD’de yapılacak başkanlık seçiminde olası Demokrat adaylardan Joe Biden ve oğlu Hunter Biden’ı soruşturmaları için Ukrayna’ya askeri yardımı kesmekle suçlanıyor.

Haber Videosu: Hakkında azil süreci yürütülen ABD Başkanı, basının karşısına keçeli kalemle aldığı notlarla çıktı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri