slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Japonyada bir mağaza regl olan çalışanlarına rozet taktırdı

Japonya‘da bir mağaza kadın çalışanlarından regl dönemlerinde rozet takmasını istedi. Firma ‘anlayışa teşvik etmek’ istediklerini söyleyerek kendisini savundu ancak kamuoyundan gelen haklı tepki üzerine uygulamayı rafa kaldırdı.

DÜNYA GENELİNDE GÜNDEM OLDU

Osaka kentinde bulunan Daimaru Umeda adlı mağaza, diğer çalışanların ve müşterilerin ‘bağ kurabilmesi, anlayışlı davranması’ gerekçesiyle, regl dönemindeki kadın çalışanlarındangördüklerinieden bir rozet takmalarını istedi. Mağazanın bu hamlesi, dünya genelinde gündem oldu.

MANGA KARAKTERİ KULLANILDI

Rozette Japonya’da popüler olan ‘Seiri Chan’ adı verilen bir manga karakteri kullanıldı. ‘Bayan Regl’ olarak adlandırılabilecek bu karakter,döneminin vücut bulmuş halini temsil ediyor ve manganın kadın kahramanını ayda birziyaret ediyor.

“HALKTAN ÇOK FAZLA ŞİKAYET ALDIK”

Ancak cinsiyetçi bulunan uygulama hem çalışanların hem de kamuoyunun tepkisini çekti. Bunun üzerine mağaza yönetimi, uygulamayı ‘gözden geçireceklerini’ duyurdu. Reuters’a konuşan, adını vermeyen bir erkek yönetici, “Halktan çokşikayet aldık. Bazıları bunun taciz olduğunu söyledi, ki niyetimiz kesinlikle bu değildi. Şu anda planımızı yeniden inceliyoruz” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  ABD Ordusu'ndan şok harekat

Yönetici ayrıca rozet takmanınbir uygulama olmadığını belirtti.

Haber Videosu: Japonya’da bir mağaza regl olan çalışanlarına rozet taktırdı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri