slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Londra Köprüsündeki olayın terör saldırısı olduğu doğrulandı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Londra Köprüsü’nde meydana gelen olayın terör saldırısı olduğunu bildirdi.

Başbakanlık ofisi “10 Numara”da güvenlik güçleri yetkilileriyle gerçekleştirdiği toplantının ardından basına açıklamada bulunan Johnson, saldırgana müdahale eden vatandaşların gösterdiği cesareti övdü.

Johnson, “Polis olayın terör saldırısı olduğunu doğruladı.” dedi.

“TERÖRE KARŞI BİRLİK İÇİNDE DURMALIYIZ”

Polisin olayla ilgili soruşturmasını sürdürdüğünü belirten Johnson, “Bu olaya karışmış olan herkes bulanacak veönüne çıkarılacak.” diye konuştu. Londra Belediye Başkanı Sadık Han da yaptığı açıklamada, saldırgana müdahale eden vatandaşların “nefes kesen bir cesaret” sergilediğini belirterek, “Terör karşısında birlik içinde ve kararlı durmalıyız ve duracağız.” ifadesini kullandı. Han, bu ay başında bir alt kademeye indirilen terör tehdit seviyesinin sürekli gözden geçirildiğini kaydetti.

Sıradaki Haberi Oku  Wikileaksin kurucusu Jullian Assange cezaevinde saldırıya uğradı

Öte yandan,yeri ve çevresindeki geniş güvenlik önlemlerinin uzun süre devam edeceği,genelinde silahlı polis devriyesi sayısının artırılacağı bildirildi.

PATLAYICI CİHAZ TAŞIDIĞI TESPİT EDİLDİ

İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard Genel Müdür Yardımcısı Neil Basu,saatle 14.00’te ihbar üzerineyerine intikal eden polis ekiplerinin vurduğu saldırganın öldüğünü bildirmişti. Olayı terörle bağlantılı olarak ele aldıklarını belirten Basu ancak saldırganın motivasyonu konusundabirkullanmaktan kaçınmıştı. Polis saldırganınolduğu anlaşılan bir patlayıcıtaşıdığını da açıklamıştı.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, çevredekilerin bir kişiye müdahale etmeye çalıştığı,yerine ulaşan polisin bu kişiye ateş ettiği, vurulan kişinin yerde yattığı görülüyor.

SALDIRIDA YARALANAN 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan, İngilizyayın kuruluşu BBC’nin, hastane kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, saldırıda yaralanan 2 kişi kurtarılamadı. Olaydakaç kişinin yaralandığı ise açıklanmadı.

Sıradaki Haberi Oku  İran eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejadtan protestolara destek: Ruhani döneminde yolsuzluk arttı, gidişata razı değiliz

2017’DEKİ SALDIRIDA 3’Ü SALDIRGAN 11 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Londra Köprüsü’nde 3 Haziran 2017’de yaşanan bıçaklı terör saldırısında 3’ü saldırgan 11 kişi ölmüştü. İngiliz hükümeti, bu ay ülkedeki terör tehdit seviyesini en yüksek ikinci basamak olan “ciddi”den 3. basamak olan “önemli”ye düşürmüştü. Terör tehdit seviyesi 2017’de meydana gelen terör saldırılarının ardından yükseltilmişti.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri