slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Macron aylar sonra itiraf etti: Akaryakıt zamları konusunda hatalı davrandık

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkedeki akaryakıt zamlarına ve kötü ekonomik koşullara tepki gösteren yüzlerce kişinin geçen yıl başlattığı ‘sarı yelekli’ gösterileri hakkında açıklamalarda bulundu. Macron, akaryakıt zamları konusunda hata yaptığını itiraf etti.

“HATALI DAVRANDIK”

Macron, BFMTV kanalında yaptığı açıklamada, işe gitmek için araçlarını kullanan alt ve orta gelirli insanların ekonomik olarak güçlenmesi için geçen yıl adımlar atmaları gerektiğini belirtti.

Geçen yıl akaryakıta zam yaparak hatalı davrandıklarını vurgulayan Macron, akaryakıta zam yaparken bir geçiş süreci inşa etmeleri gerektiğinietti. Macron, sarı yeleklilerin eylemlerine bir yıl önce katılanlarla bugün sokağa çıkanların aynı kişiler olmadığına inandığını söyledi.

NE OLMUŞTU?

Sarı yeleklilerin gösterileri, 17 Kasım 2018’de akaryakıt zamlarına ve kötü ekonomik koşullara tepki olarak başlamıştı. Macron ve hükümet, sarı yeleklilerin taleplerine yanıt olarak bazı ekonomik tavizlerde bulunsa da bu onları tatmin etmedi. Hükümetin paylaştığıverilere göre, gösterilerde 4 bin 245 kişi yaralandı, 12 bin 107 kişi gözaltına alındı ve 3 bin 163 kişiye hapis cezası verildi.

Sıradaki Haberi Oku  Kazakistan'da Nursultan Nazarbayev'in kızı Dariga Nazarbayeva görevinden alındı

Haber Videosu: Macron aylar sonra itiraf etti: Akaryakıt zamları konusunda hatalı davrandık

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri