slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Meksikanın ABD sınırı savaş alanına döndü: 21 ölü

2006’dan bu yana uyuşturucu kartelleriyle mücadele eden Meksika‘nın ABD sınırındaki Coahuila eyaleti savaş alanına döndü. Bölgedeki Kuzeydoğu Karteli’nin üyeleri olduğu sanılan silahlı kişiler ile güvenlik güçleri arasında yaklaşık bir saat süren çatışmada 4’ü polis 21 kişi hayatını kaybetti.

KAMYONLARLA SALDIRDILAR

Coahuila Eyaleti Valisi Miguel Angel Riquelme,basına yaptığı açıklamada, silahlı kişilerin kamyonlarla Villa Union kasabasındayönetim binalarına saldırdığını ve bunun üzerine federal yetkililerin duruma müdahale ettiğini söyledi.

Riquelme, güvenlik güçlerinin, sükunetin sağlanması için birkaç gün daha kasabada kalacağını kaydetti.

21 KİŞİ ÖLDÜ

Kuzeydoğu Karteli’nin üyeleri olduğu sanılan silahlı kişilerle güvenlik güçleri arasında bir saat süren çatışmada 4’ü polis, 21 kişinin öldüğü belirtildi. Bazı belediye işçilerinin ise hala kayıp olduğu aktarıldı.

Sıradaki Haberi Oku  Pınar Deniz, isyan etti

Sosyal medyada Villa Union belediye binasının kurşunlara hedef olmuş ön cephesi ve yanan araçların videoları yayınlandı.

2006’DAN BU YANA 300 BİNDEN FAZLA KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Meksika’da 2006’da kartellerle yapılan mücadelede şukadar 300 bindenkişi hayatını kaybetti. 340 bini aşkın Meksikalının yerlerinden edildiği süreçte, yaklaşık 40 bin kişi de kayboldu.

120 milyon nüfuslu Meksika’da geçen yıl önemli bölümü uyuşturucu kartelleriyle bağlantılı 35 bin 964 cinayet işlendi.

Ülkede, 2017’de 32 bin 79 kişi öldürülürken, bu yıl cinayete kurban gidenlerin sayısı şimdiden 26 bini buldu.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri