slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, oğlunun haberini yapan gazetecileri gözaltına aldırdı

2013 yılında seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi‘yi deviren General Abdülfettah es-Sisi yeni Cumhurbaşkanı olmuştu. Ülke baskıcı bir yönetimle yönetilirken, gazeteciler gözaltına alınmakta. İnternet üzerinden yayın yapan sayılı muhalif ve bağımsız medya platformu Mada Masr’da Cumhurbaşkanı Sisi’nin oğlu ile ilgili bir haber yapılması Kahire yönetimini harekete geçirdi. Haberi yapan 4 gazeteci gözaltına alındı.

GAZETEYE BASKIN

Bir süre önce Sisi’nin oğlu Mahmut es-Sisi ile ilgili biryayınlayan gazeteye dün geniş kapsamlı bir operasyon düzenlendi.

Ülkenin istihbarat biriminde üst düzey pozisyonda yerSisi’nin Mısır’ın Rusya’daki diplomatik ekibine gönderildiğine ve rejim içerisinde gözden düştüğüne dair biryayınlayan gazeteye dün yapılan baskın sonrasında çok sayıda gazeteci gözaltına alındı.

TOPLAM 4 GAZETECİ GÖZALTINA ALINDI

3 saat süren baskın sırasında gazetenin yayın yönetmeni Lina Attalah ve iki kıdemli editörü Rana Memduh ve Muhammed Hamama da gözaltına alındı. Uluslararası basın Shadi Zalat isimli bir diğer editörün de önceki gün gözaltına alındığını açıkladı.

Sıradaki Haberi Oku  Kahramanmaraşlı hayırsever 5 bin adet maske dağıttı

İnternet sitesine sosyal medya ve bazı uygulamalar aracılığıyla girilebildiği belirtilirken baskın sırasında ofiste olan Yasmin El-Rifaie, “Baskın sırasında biz ofisteydik. Binaya giren 9 adamdan hiçbiri kimliklerini bize söylemedi. Bu çok korkunçtu çünkü hem adamlar çok iriydi hem de çok agresif bir şekildeediyorlardı. Hızla ofisin içine yayılıp telefon ve dizüstü bilgisayarları ele geçirdiler” dedi.

Haber Videosu: Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, oğlunun haberini yapan gazetelere baskın talimatı verdi!

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri