slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Müslüman genç, Kuran-ı Kerimi yakan başkana uçan tekme attı

Geçtiğimiz hafta Norveç‘in Kristiansand şehrinde SIAN (Norveç’in İslamlaştırılmasını Durdur) grubu tarafından İslam karşıtı bir protesto düzenlendi. Grubun islamofobik eylemindebaşkanı Lars Thorsen Kuran-ı Kerim’i yakmaya çalıştı. Kur’an-ı Kerim’in yakıldığını gören Pakistanlı İlyas Umer adlı bir genç, Kur’an-ı Kerim’i yakan başkana uçan tekme attı ve yanankitabı başkanın elinden aldı. Çevredeki Norveçli bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, Müslüman gencinkitabı korumak için büyük fedakarlık gösterdiği görülüyor.

GÖZALTINA ALINDI

Olayın ardından duyarlı Müslüman genç Norveç polisi tarafından gözaltına alındı. Bunun üzerine sosyal medyada Umer’in serbest bırakılması için kampanya başlatıldı. Gelen tepkiler üzerine Pakistanlı genç serbest bırakıldı.

“KAHRAMAN” YAKIŞTIRMASI YAPILDI

Olaya dair görüntüler sosyal medyada hızla yayılırken, bu İslam karşıtı saldırıya en büyük tepki Pakistan’dan geldi. Pakistanlı vatandaşlar Kur’an-ı Kerim’i korumaya çalışan İlyas Umer adlı gence “kahraman” yakıştırması yaptı. Bunun yanı sıra Pakistan’ın başkenti Karaçi’de, olayı protesto eden bazı vatandaşlar ABD ve Norveç bayrakları yaktı. Tepkilerin büyümesine kayıtsız kalmayan Pakistan Dışişleri Bakanlığı’ndan konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada “Bu faşizanPakistan’daki Müslümanlar başta olmak, 1.3 milyar Müslümanı incitmiştir” ifadelerine yer verildi.

Sıradaki Haberi Oku  Almanya’da koronavirüs hırsızlarına karşı önlemler

Bakanlık ayrıca Avrupa’da Müslümanlara karşıözgürlüğü verilmediğini belirterek, Norveçli yetkililerden bu tür olayların önlenmesini talep etti.

Haber Videosu: Pakistanlı genç, Kuran-ı Kerim’i yakmak isteyen başkana uçan tekme salladı!

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri