slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Sovyetlerin son liderinden ABD ve Rusyaya çağrı: Yeni bir Soğuk Savaşın başlamasına izin vermeyin

Sovyetler Birliği‘ninlideri Mihail Gorbaçov, dünyanın ülkeler arası çok kutuplu rekabetin olduğu yeni bir döneme girmesineverilmemesi gerektiğini söyleyerek, “ABD ve Rusya sonradan sıcak evreye geçip tümmedeniyetin yıkımına yol açabilecek yeni bir Soğuk Savaş’ın başlamasınavermemeli” çağrısında bulundu.

“Bunların dünya genelinde konuşulmaya başlaması güzel. İnsanlar tepki veriyor ve en önemlisi de bu. Konuşmacılar ve politikacılar, insanlar bunaverilmemesi gerektiğini anlıyor” diyen Gorbaçov, şu vurguyu yaptı: “Yeni bir Soğuk Savaş başlarsa, mutlaka sıcak savaşa dönüşür ve böyle bir şey, tüm medeniyetimizin yıkımı olur. Bunaverilmemeli.”

1987 ANLAŞMASINI HATIRLATTI

CNN’e konuşan Gorbaçov, Moskova ve Washington’a yeni bir Soğuk Savaş’ın başlamasınavermemek için ellerinden geleni yapma çağrısında bulunan Gorbaçov, 1987’de dönemin ABD Başkanı Ronald Reagan ile imzaladığı Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’nın (INF) feshine de değindi.

Sıradaki Haberi Oku  Operating Theatre Transfer Stretcher TT-10

Silahların kontrolünü amaçlayan bu tür anlaşmaların yeniden yapılabileceğinden umutlu olduğunu dile getirenSovyet lideri, bu tür anlaşmaların gerçek hedefinin nükleer silahlardan vazgeçmek olduğu için silah kontrolünden vazgeçmenin büyük bir hata olacağını belirtti.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri