slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Trumpın küçümsediği Bloomberg, başkanlık seçimleri için aday adaylığını açıkladı

ABD’li milyarder eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, 2020 başkanlık seçimleri için Demokrat Parti‘den resmi olarakadaylığını açıkladı. Bloomberg yaptığı yazılı açıklamada, “Donald Trump’ı yenmek ve ABD’yi yeniden inşa etmek için ABD başkanlığı için yarışacağım.” ifadesini kullandı.

“YOL AÇTIĞI ZARARLARI ATLATAMAYABİLİRİZ”

Trump’ın 4 yıl daha “pervasız ve ahlaksız davranışlarını” kaldıramayacaklarını savunan Bloomberg, “Trump, ülkemize ve değerlerimize karşı bir varoluş tehdidi. Eğer bir dönem daha seçimleri kazanırsa, yol açtığı zararı atlatamayabiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

36 MİLYAR DOLARLIK SERVETE SAHİP

Yaklaşık 36 milyar dolarlık servetiyle dünyanın enkişilerinden birisi olan 77 yaşındaki Bloomberg, 2003-2013’te New York belediye başkanlığını yürütmüştü. Yaklaşık 36 milyar dolarlık servetiyle dünyanın enkişilerinden birisi olan 77 yaşındaki Bloomberg, 2003-2013’te New York belediye başkanlığını yürütmüştü.

Sıradaki Haberi Oku  İrandaki benzin zammı protestolarında ölü sayısı 143e yükseldi

DEMOKRAT PARTİ’DEN 17 ADAY ADAYI DAHA VAR

ABD’de 3 Kasım 2020’de yapılacak başkanlık seçimleri için Demokrat Parti’den Bloomberg dışında 17adayı daha yarışıyor. Yapılan anketlere göre, şu anda Barack Obama dönemi ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden yarışı önde götürüyor. Biden’ı, Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren ve Vermont Senatörü Bernie Sanders takip ediyor.

“TRUMP ‘MİNİK MİCHAEL’ DİYEREK KÜÇÜMSEMİŞTİ”

ABD Başkanı Donald Trump, Michael Bloomberg’in adaylığına ilişkin, “Minik Michael başarısız olacak. Minik Michael’dan dahayarışmayı isteyeceğim birisi olamaz” yorumunda bulunmuştu.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri