Dünya

Vietnam'da okullar 3 ay sonra açıldı

Güney Asya ülkesi Vietnam’da 17 gündüriçi kaynaklı yeni tip koronavirüs vakası kaydedilmedi. Hayatın normalleşmeye başladığı ülkede 3 ay sonra okullar yeniden açıldı. Ülkede öğrenciler bugün ders başı yaptı. Salgına karşı önlemlerin devam ettiği ülkede, sınıflarına geçmeden önce öğrencilerin ateşi ölçülüyor.

Vietnamlı 11 yaşındaki öğrenci Pham Anh Kiet, “Çok mutluyum ve heyecanlıyım çünkü evde olmak sıkıcı” dedi. Kiet, “Maske taktığımda ve ateşimedildiğinde güvende hissediyorum, virüsün bulaşmasından korkmuyorum” diye konuştu. Bir diğer öğrenci ise, arkadaşlarını ve öğretmenlerini özlediğini belirterek, virüs nedeniyle endişeleri olmasına rağmen okuladönmekten dolayı çokolduğunu söyledi. Yaklaşık 22 milyon öğrencinin bulunduğu, Vietnam’da Ocak ayı sonunda okullar kapatılmıştı.

Vietnam Sağlık Bakanlığından dün yapılan açıklamada, ülkeye yakın zamanda giriş yapan ve karantinaya alınan bir İngiltere vatandaşının koronavirüs testinin pozitif çıktığıedilmişti. Bugüne kadar virüs kaynaklı ölümün yaşanmadığı ülkedekisayısıverilerle271’e yükseldi.

Sıradaki Haberi Oku  Terör örgütü DEAŞa bir darbe daha: Bağdadinin yardımcısı Kerkükte yakalandı

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: “Gilroy Black”,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: “Gilroy Bold”,sans-serif; color: #7F7F7F;}KAYNAK: İHA