slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Yezidi kadın istismara uğradığı DEAŞlıyla yüzleşince baygınlık geçirdi

Aşvak Hacı Hamid isimli Yezidi genç kadın, 14 yaşındayken kendisini istirmar eden DEAŞ’lı ile Irak’ta yüzleşti. Videoyu geçen yıl Nobel Barış Ödülü’nü kazanan Yezidi Nadia Murad’ın erkek kardeşi aktivist Murad İsmail Twitter’da paylaştı.

Videoda Yezidi kadın kendisine istirmarda bulunan eden DEAŞ’lı gözyaşları içinde, “Bunu banayaptın? Çünkü ben Yezidi’yim değil mi?” diyor. DEAŞ’lının kafasını kaldırıp kendisine bakmasını isteyen Hacı Hamid, “Senin bir kız kardeşinmı? Hislerinmı? Onurunmı?” diye sorarken şu ifadeleri kullandı:

DAYANAMAYIP BAYILDI

“Hayatımı mahvettin. Beni istismar ettiğinde 14 yaşındaydım. Senin çocuklarının yaşındaydım. Hayallerimi çaldın. Bugün adaletsizlik, kahır ve yalnızlık yaşamanın sırası sizde.”

Genç kadın, bu ifadeleri kullandıktan sonra bayıldı.

ALMANYA’DA KARŞILAŞMIŞTI

Independent’teki bilgilere göre, DEAŞ’ın 2014 yılında Irak’ın kuzeyinde Yezidilere yönelik katliamından sonra ailesi ileAlmanya’ya sığınan Aşvak Hacı Hamid’in, kendisini Musul’da uzun süretutan DEAŞ üyesi ile Almanya’da yaşadığı kentte karşılaşması, 2018 yılında Almanya’da geniş yankı buldu.

Sıradaki Haberi Oku  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: İstanbulun su sorunu yok

2014 yılındaDEAŞ’ın Şengal’de Yezidilere yönelik katliamı sırasında 18 yaşın altında olan genç kadın yaptığı açıklamada, Musul’da bir köle pazarında bir DEAŞ üyesi tarafından 100 dolara satın alınarak 10 ay boyuncatutulduğunu ve cinsel istismara uğradığını açıklamıştı.

10 ayın sonunda kaçmayı başararak ailesiyle2015 yılında Almanya’ya sığındığını söyleyen Hacı Hamid, 2016 yılında yaşadığı Schwäbisch Gmünd kentinde kendisinialarak istismar eden DEAŞ üyesi ile sokak ortasında karşılaştığını belirtmişti.

Hacı Hamid, InfoMigrants adlı internet portalına yaptığı açıklamada, bu karşılaşmayı, “Irak’tan, beni kaçıran adamın o çirkin yüzünü artık görmek zorunda olmamak ve bana onu hatırlatan he rşeyi unutmak için kaçtım. Onunla Almanya’da karşılaştığımda şoke oldum. Onu ilk2016’da gördüm. İkincikarşılaştığımızda bana yaklaşarak, ‘hakkındaki her şeyi biliyorum’ dedi. Korkudan konuşamadım” sözleriyle anlatmıştı.

Sıradaki Haberi Oku  İngilizler, Ali Babacanı parlatmaya başladı

“O sokakta özgürce dolaştığı sürece kendimi Almanya’da güvende hissetmiyordum” diyen genç kadın, “Onunla karşılaşmasaydım. Almanya’da kalırdım. Meslek eğitimimi tamamlayarak Almanya’da normal birsürdürmek istiyordum” diye konuşmuştu.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken genç kadın Almanya’yı terk ederek Irak’a dönmüştü.

Haber Videosu

: Yezidi kadın istismara uğradığı DEAŞ’lıyla yüzleşince baygınlık geçirdi

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri