1 sene önce
1 sene önce

10 yılda 42 santimetre uzayan sakalını 10 bin TLye satılığa çıkardı

Malatya‘da, Abdullah Özkaya (28), 2010 yılından beri kesmediği 42 santimetreye ulaşan sakalını 10 bin TL karşılığında satılığa çıkardı. Sakalını alana 60 santimetre uzunluğundaki saçlarında daedeceğinieden Özkaya, alıcı çıkmaması halinde sakal ve saçlarını Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (LÖSEV) bağışlayacağını söyledi.

İstanbul ve Malatya’da sinema ve tiyatro oyunculuğu yapıp, kamera arkasında da görevAbdullah Özkaya, 2010 yılından beri sakallarını kesmedi. Badem ve argan yağlarıyla keratin bakımı yapan Özkaya’nın sakalları 42 santimetreye ulaştı. Askere gitmeden önce uzattığı sakallarını internet üzerinden 10 bin TL’ye satılığa çıkartan Özkaya, elde edeceği gelirin bir kısmıyla askerlik masraflarını karşılayacağını, bir kısmıyla da evlenmek üzere olan tiyatrocu bir arkadaşına yardım etmek istediğini belirtti.

Sıradaki Haberi Oku  İmamoğlu, Kanal İstanbulun ÇED raporuna itiraz dilekçesi verdi

SAKAL ALANA SAÇ HEDİYE

Özkaya, sakalını alana 60 santimetre uzunluğundaki saçlarını daedeceğini söyledi. 4 ay sonra askere gidecek olan Özkaya, alıcı bulamazsa saç ve sakallarını Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na bağışlamayı düşünüyor.

“TÜRKİYE’NİN EN UZUN SAKALI OLARAK GEÇİYOR”

Özkaya, saç ve sakallarını 10 yıldır uzattığını belirterek, “Tahminlerim ve araştırmalarıma göre Türkiye’nin tam olarak en uzun sakalı olarak geçiyor. Sakalımla toplumda dikkat çekiyorum. Özellikle Malatya’da daha çok dikkat çekiyor sakallarım. Malatya’da daolduğumu düşünüyorum bu konuda. Şuaskere gitme durumum olduğu için sakalımı keseceğim ve bu kadar emeğimin boşa gitmemesi için satılığa çıkarmayı düşünüyorum. Bu arada sakalımı alana saçımı daetmek istiyorum. Satma planı şöyle geldi aklıma; birkaç kişi soruyordu bana ‘satmayı düşünüyor musun’ diye. Ben de sakalımı satacağım. Sakalımdan elde edeceğim geliri de tiyatro oyuncusu bir arkadaşımevlenmek üzere olan, ona destek olmak istiyorum aldığım parayla. 10 yıldır sakallarımın bakımlarını argan, badem yağları ve keratin ile yapıyorum. Sakal uzatanlara da önerim; sabırlı olmalarını istiyorum. Eğer gerçekten sakalını seven insanlar varsa bunun bakımını düzenli olarak yapsınlar. Her gün yemelerine ve içmelerine nasıl dikkat ediyorlarsa o şekilde de sakallarına karşı dikkat etmelerini öneriyorum” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktaydan Kanal İstanbul açıklaması: Başlayacak ve bitireceğiz

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.