Ekonomi

12 metrekarelik dükkanı olan adam, Erdoğanın çağrısına uyunca 3 fabrika sahibi oldu

Diyarbakır‘da, 12 metrekarelik dükkanda tatlı imalatı yaparak işe başlayan Yılmaz Elaldı, devletin verdiği teşviklerle kurduğu 3 fabrika ve 18 şubesinde 500 kişiye istihdam sağlıyor.

Merkez Bağlar ilçesindeki 12 metrekarelik dükkanda 30 yıl önce kadayıf imalatıyla işe başlayan pastane işletmecisi Yılmaz Elaldı, devletin verdiği teşvikleri yatırıma dönüştürerek 3 fabrika kurup Türkiye genelinde 18 şubeli pastane zincirini oluşturdu. 500 kişiye istihdam sağlayan Elaldı’nın 2020 yılı sonu hedefi, çalışan sayısını bine, şube sayısını ise 35’e çıkarmak.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇAĞRISINA UYDUM”

12 metrekarelik küçük iş yerinden bu seviyeye ulaşmanınolmadığını anlatan Elaldı, “30 yıla yayılan bir tecrübeyledevletin verdiği teşvikleri doğru kullanarak bu seviyeye geldik. Devletin, imalathanelere ve üreticilere dönük verdiği teşviklerden faydalandık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iş insanlarına çağrısı olmuştu, demişti ki; ‘Kaliteli yapın, ucuz satın, çok satın, çok kar edin.’ Cumhurbaşkanımızın bu laflarını kulağımıza takarak yola çıktık ve bu konuma geldik” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Gazetede görüp haberdar olduğu devlet desteği sayesinde milyonluk tesis kurdu

“SOĞUK BAKLAVAYI TÜRKİYE’YE KAZANDIRDIM”

Pastane zincirlerinde sattıkları tüm ürünleri kendilerinin ürettiğini söyleyen Elaldı,amacının yenilikçi olmak olduğunu belirtti.

Soğuk baklavayı ilk kendilerinin ürettiğini vurgulayan Elaldı, “Bugün Türkiye’ye dalga dalga yayılan soğuk baklavamız var. Soğuk baklavanın patenti vehakkı bizde, bunueden biziz ve bunu Türkiye’yeolarak vereceğiz” dedi.

“HENDEK OLAYLARINDA HERKES YATIRIMINI DURDURDU, BİZ İSE HIZ VERDİK”

Elaldı, terör örgütü PKK’nın bölgede başlattığı hendek-barikat olayları sırasında birçok kişi yatırımlarının durdurduğu, kendileri ise yatırımlarına hız verdiğini söyledi. Elaldı, başarısınınesaslarından birinin de işini layıkıyla ve düzgün yapmak olduğunuederek, şunları söyledi:

“TSE’de helallik belgesine kadar birçokve standart belgelerimiz var. Coğrafi İşaret Belgesi’ne de sahibiz. Diyarbakır’da hendek olaylarında herkes yatırımlarını durdururken ve burayı terk etmeyi düşünürken, biz yatırımlarımıza hız verdik. Amacımız istihdam sağlamak ve ülke ekonomisine katma değer katmak oldu.”

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Bakan Selçuk: Asgari ücret için gelecek yıl her iki tarafın anlaştığı rakamlar üzerinden konuşacağız

Kaynak: DHA