1 sene önce
1 sene önce

2 milyon TL verdikleri 40 odalı mağarasını satmadı

Nevşehir‘de 40 odalı, 800 metrekarelik mağara ev, 2 milyon 750 bin TL’den satışa çıkarıldı. Tamamen doğal olan eve 2 milyon TLverildi, ancak satılmadı.

Nevşehir’in kayave mağaralarıyla ünlü Ürgüp ilçesi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi‘nde satışa çıkarılan mağara ev,gördü. Popüler bir emlak sitesinden ‘2 milyon 750 bin TL’ye satılık kaya ev’ başlığıyla yayımlanan ilanda 5 katlı olduğu belirtilen kaya evin, 800 metrekare alana kurulu olduğu kaydedildi.

40 ODALI

Tamamen doğal evin 40 odası bulunduğu aktarıldı. Evin geçmişte Rumlar ve Ermenilerce kullanıldığı belirtilen ilanda, odaların kapısının ise oyma yuvarlak taşlardan yapıldığı kaydedildi. Dev taşların itilerek girişin kapatıldığı, odaların dışarıdantehditlere karşı korunduğu da vurgulandı.

2 MİLYON TL TEKLİF EDİLDİ, SATMADI

Elit Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Enver Öz, kaya evinplanından geçtiğini söyledi. Bir mimar tarafından hazırlanan projenin anıtlar kuruluna sunulmasının ve kabul görmesinin ardından istenilen şekilde düzenlenebileceğini deeden Öz, “Dokuyu bozmadan düzenlenip, kaya odalar yapılabiliyor. Bölgede bine yakın butik otel var. Burası çokbir yer. Geçmiş yüzyıllarda bölgede oturan Rumlar ve Ermeniler tarafından oyulmuş. Yemek alanları, pekmez kaynatma alanları, saklanma yerleri, mahzenler, ahırlar bu kaya odalardan oluşuyor. Mağara ve kayaolarak geçiyor” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Adanalı esnaflar üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz yemek kampanyası başlattı

İlanı kısa süre önce verdiklerini ve çok sayıda arayanın olduğunu da kaydeden Öz, enteklifin 2 milyon TL olduğunu, ancak satmadıklarını söyledi.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.