Ekonomi

2020 model otomobillerin fiyatı uçtu, vatandaşlar 2. el oto pazarına akın etti

Bursa‘da pazar günü vatandaşlar sabah erken saatlerde istedikleri aracı alabilmek için oto pazarına akın etti. Sıfır otomobiller gibi 2.el araçlara yapılan zamlar alıcılarıkırıklığına uğrattı.

SIFIR ARABALAR CEP AKIYOR

2019 yılında cazip teklifler ve düşüksıfır araç alımını yoğunlaştırınca otomotiv piyasası hareketli günler yaşadı. Bankalar taksitlerini arttırıp, firmalar da özel kampanyalar yapıncapiyasasında 2019 yılınınayında satışlar patladı. Piyasada cazip fiyatlı sıfır araçların tükenmesi, 2020 yılına zamlı başlanmasıyla 2.elsatışları hız kazandı.

Sıfıralmak isteyenlerin beğendikleri araç için 2 ay sıra beklemesi 2.ele olan ilgiyi arttırdı. Ancak bir önceki aya göre yeni yılda ikinci el otomobiller de en az 5 bin lira zamlandı.

PAZARDA HAREKETLİLİK

Bursa Oto Pazarı’nda ise hareketlilik sabah erken saatlerde başladı. Sıfır araçların pahalı ve tükenmesiylevatandaşlar soluğu ikinci el araçlarda aldı. Sabah saatlerinden itibaren en iyi aracı alabilmek için oto pazarına akın eden vatandaşlar, yoğunluk oluşturdu. Sayısız aracın olduğu pazarda vatandaşlar, hangi aracı alma konusunda ise kararsız kalıyor. Alıcılar,zamanlarda ikinci el piyasasında çok yüksek artış olduğunu söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  Yeni yılda resmi ilanların fiyat tarifesi değişti

Kaynak: İHA