slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

2020 Yılı Bütçe Kanun Teklifi komisyonda kabul edildi

2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Komisyonda, Cumhurbaşkanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşların bütçelerinin görüşülüp kabul edilmesinin ardından bütçeteklifinin maddelerine geçildi.

16 maddeden oluşan 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 6 maddeden oluşan 2018 Yılı Kesinhesap Kanun Teklifi de komisyonda kabul edildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfü Elvan ve siyasi partilerin temsilcileri, bütçenin kabul edilmesinin ardından kısa birer teşekkür konuşması yaptı.

199 MİLLETVEKİLİ SÖZ ALDI, 200 SAAT ÇALIŞILDI

Yaklaşık bir ay süren uzun soluklu bir çalışma yaptıklarını belirten Elvan, görüşmeler boyunca 199 milletvekilinin söz aldığını,ve diğer aralar hariç 200 saat çalışıldığını bildirdi.

Sıradaki Haberi Oku  Yerli otomobil arıza yaparsa uzaktan müdahale edilebilecek

Elvan, “Zamangergin anlarımız oldu. İstem dışı bazı ifadeler belki oldugerçekten Plan ve Bütçe Komisyonu, güçlü kurumsal altyapısıyla, çok güzel, samimi, milletvekillerimizin katılımıyla tartışmalar gerçekleştirdi. Herkese teşekkür ederim.” dedi.

“BU ASLINDA TÜRKİYE’NİN İYİLİĞİ, ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay da her şeyin tartışılıp konuşulabileceğinises tonlarında da yükselmelerin olabileceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu aslında Türkiye’nin iyiliği için, çocuklarımız geleceği için. Asla ve asla şahsi biriçin değil. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm bakanlıklarımızlaTürkiye’yi daha iyi bir geleceğe taşıyabilme ümit ve arzusuyla, bütün samimiyetimizle gece gündüz çalıştık. Çalışırken de gerek 2020 yılı bütçeteklifi gereksehesapteklifiyle ilgili olabildiğince şeffaf olmayaettik. Yaptığımız tüm faaliyetlerde de bunaediyoruz.”

199 milletvekilinin söz alması ve komisyonun da 200 saat çalışmasıylabirbildirimin ortaya çıktığını belirten Oktay, bunu dikkate alacaklarını söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  Asgari ücrete yapılan zam sonrası kıdem tazminatına da yüzde 15 zam yapıldı

Oktay, “Ses tonumuz yükseldi dediğimiz anlara baktığımızda, aslında birlik, beraberlik ve dayanışmamızla ilgili konular. Ses yükselmelerini de belki ‘niye dahabir veolmuyoruza’ bağlamak lazım.” diye konuştu.

Komisyonda dile getirilen bütün görüşlerin, tekliflerin mutlaka uygulamada değerlendirmeye alınacağını dile getiren Oktay, Komisyon Başkanı Elvan’ın, Sayıştay’ınve kuruluşlara eğitim verilmesi önerisinin de takibini yapacağını söyledi.

2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2018 Yılı Kesin hesap Kanun Teklifinin görüşmeleri, 9 Aralık Pazartesi günü TBMM Genel Kurulunda başlayacak.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri