Ekonomi

26 yıllık deneyimi sayesinde Kadınlar yapamaz denilen taksiciliği yapıyor

Uşak‘ta 2 yıldır taksi şoförlüğü yapan 54 yaşındaki Güler Güzel,kullanma konusundaki deneyimini taksicilik yaparak hem paraya dönüştürüyor hem de insanların takdirini topluyor. Güzel, ilerleyen yaşına aldırış etmeyip çalışmaya devam edeceğini belirterek işine dört elle sarılıyor.

Uşak’ta bir taksi durağında 2 yıldır şoförlük yapan 3 çocuk annesi Güler Güzel içindeki çalışma hırsından dolayı taksicilik mesleğini yapmaya karar verdi. Araç kullanmayı sevdiğini söyleyen Güzel, ailesine yük olmamak ve geçimini sağlayabilmek için gece gündüz demeden direksiyon sallıyor. 26 yıl önce direksiyon başına oturan Güzel,kullanma konusunda edindiği deneyimini, 2 yıldır taksicilik yaparak hem paraya dönüştürüyor hem de insanların takdirini topluyor. Güzel, aldığıtepkilerin ardından işine daha çok sarıldığını belirterek tüm kadınların taksi şoförlüğü yapabileceklerini dile getiriyor.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Asgari Ücret Tespit Komisyonunun üçüncü toplantısı başladı

“HERKES İSTEDİĞİ MESLEĞİ YAPABİLİR”

Mesleğinden oldukça memnun olduğunu dile getiren Güler, “Araç kullanmayı çok sevdiğim için ve taksiciliğe de merakım olduğu için bu işe severek başladım. 3evladım varhiç kimseye yük olmamak amacıyla ve çalışma hevesimleşimdi ayaklarımın üstünde durabiliyorum. Taksiciliğiolarak seçtim, devam ediyorum. Müşterilerim de çok memnun,görenler ‘Aa bayan şoför’ diyerek şaşırıyorlar. ‘Abla çok memnunuz, bayan sürücüyle rahatlıkla konuşabiliyoruz, rahatlıkla yolculuk, seyahat yapabiliyoruz’ diyorlar. İşin özü erkek kadın diye bir şey yok. Herkes istediği mesleği yapabilir” diye konuştu.

MÜŞTERİLERDEN ‘KADIN ŞOFÖR’ TALEBİ GELMİŞ

Taksi işletmecisi İsa Yavuz, Uşak’ta kadın bir taksi şoförüne ihtiyaç olduğunu belirterek, “Uşak’ta bir bayan taksici şoförüne ihtiyaç olduğunu tespit ettim. İnsanlardan da böyle bir talep geldi. Müşterilerimizin çoğundan ‘Bir bayan taksi şoförü olsa’ diyegeldi. Ben de bunlara istinaden cinsiyet ayrımı yapılmadan bu işi bayanlar da yapabilir düşüncesiyle böyle bir hizmet sunmaya başladım” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Türk Telekomun internet servisleri çöktü!

ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERE ÜCRETSİZ

Uşak Muharip Gaziler Derneği Başkanı İsmail Soyöz, “Taksideki gaziler için yapılan ulaşımdaki fedakarlığı görünce çok memnun olduk. Kendilerine çok teşekkür ederiz. Kadınlar da bu işlerde çok başarılı olduğu için güzel hizmet yaptıkları kanaatindeyim. Uşak’ta bu taksilerden çok memnunuz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA