Ekonomi

40 yıldır takım elbise ile çaycılık yapıyor

Bandırma ilçesinin Eski Borsa Sokağı’nda çay ocağı işletmeciliği yapan Hüseyin Seven, 40 yıldan bu yana işini takımgiyerek ve kravat takarak yapıyor. 6 yaşında Manyas’ın Boğazpınar köyünde babasının yanında çaycılık yaparak bu işe başladığını belirten Hüseyin Seven, “63 yaşıma geldim. Emekli olmama karşınşartlarındaki zorluklar nedeniyle çalışmaya devam ediyorum. Üniversitede okuyan kızım var. Günümüzde emekli maaşıyla hayatımızı devam ettirmek artık neredeyse olanaksız. 2000’li yılların başında kısa bir süre mesleğeversem de yaklaşık 40 yıldır bu işi yapıyorum” dedi.

MÜŞTERİLER GÜLER YÜZÜNÜ VE GİYİMİNİ TAKDİR EDİYOR

Müşteri memnuniyetini düşünerek 40 yıldır takımgiyip kravat takarak bu işi yaptığını söyleyen Hüseyin Seven, “Bizim işimiz insanla ilgili olduğu için insanların memnuniyeti önceliğimizdir. Güler yüz vebir kıyafetle hizmet yapıldığında müşterilerimizin memnuniyeti artıyor. Ben de her sabah tıraş olup takım elbisemi giyip kravatımı takarak işime başlıyorum. Yazın sıcakta terlesem de kışın soğuk havada üşüsem de bu tarzımdanvermeyeceğim. Müşterilerim benim bu giyim tarzıma alıştı. Bu vakitten sonra farklı giyinmeme alışamazlar. Müşteriler memnun, ben de memnunum” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Forex Yatırımı ve Kripto Para Yatırımı Arasındaki Farklar Nelerdir? Hangisi Daha Mantıklıdır?

“BU GİYİMİYLE TANIDIK, ÇOK DA MEMNUNUZ”

Eski Borsa Sokağı esnafı da Hüseyin Seven’in takımile çay dağıtmasını öncelerikarşıladıklarını ancak daha sonra alıştıklarını belirterek, “Bizler ona bu giyimiyle tanıdık, çok da memnunuz” dedi.

Kaynak: İHA