1 sene önce
1 sene önce

80 milyon lira büyük ikramiye çekilişinde son hazırlıklar yapıldı

Milyonların hayalini süsleyen 80 milyonluk büyük ikramiye talihlisini bekliyor. 80 milyon lira tutarındaki banknot desteleri hazırlanırken, çekiliş için numaraların bulunduğu küreleredildi.

DENEME ÇEKİLİŞİ

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nde, büyük ikramiyenin 80 milyon lira olduğu yılbaşı özel çekilişi öncesiçekilişi gerçekleştirdi. Müdürlüğün Kızılay binasında gerçekleştirilençekilişi, ilkbasına açık şekilde düzenlendi.

Çekiliş öncesi, çekilişte kullanılacak toplar noter huzurundatek tartıldı. Ardından noter huzurundaçekilişi gerçekleştirildi. Programı Milli Piyango İdaresi yetkilileri de takip etti.

500 KİLO AĞIRLIĞINDA

Milli Piyango yetkililerinin yaptığı hesaplamaya göre, 80 milyon liralık büyük ikramiyenin ağırlığı 200 liralık banknotlardan oluşturulduğunda 500 kiloyu buluyor. İkramiye, bin200 liralık banknotun bir araya getirilmesiyle oluşturulan balya ile hesaplandığında 400balyaya, yüzbanknottan oluşturulan desteye göre hesaplandığında ise 4 bindesteye denk geliyor.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Yerli otomobilin bir detayı daha paylaşıldı! Aynalar da gözüktü

Eğer büyük ikramiye 100 liralık banknotlardan oluşturulursa ağırlığı tam 800 kiloya ulaşıyor. İkramiyenin tamamını sayma, desteleme ve balyalama işini 3 kişi 8 günde 8 saat çalışarak ancak tamamlayabiliyor. 80 milyon lira ile 250 bin lira değerinde 320otomobil, 500 bin lira değerinde 160ya da 42 bin 550Cumhuriyet altını alınabiliyor.

“DEPOLARDA BİLET KALMADI”

Milli Piyango İdaresi’nde 1974 yılından bu yana çalışan Daire Başkanı Murtaza Çakır, bilet satışlarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Biletlere geçenolduğu gibi yoğun bir talep var. ŞuAnkara’daki depolarımızda hiç bilet kalmadı. Şubelerimizde ve bayilerimizde satışlar devam etmekte, ayrıca sayısal loto terminallerinde de biletler satılmakta. 7sanal bayimiz var, onlarda da internet üzerinden satışlar devam etmekte” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  ABDli ses ekipmanları üreticisi Bose, 119 mağazasını kapatacak

“EN ÇOK BİLET İSTANBUL‘DA SATILIYOR”

Yılbaşı özel çekilişinde 500 bin tam, 700 bin yarım, 8 milyon 800 bin çeyrek bilete numara tahsis edildiğini aktaran Çakır, “Yani 37 milyon 100 binbilet satışa sunuldu. Bunun 31 milyon kusuru basılan biletler, 5 milyon kusuru de sayısal loto terminallerine tahsis edilen numaralardan oluşuyor. Bunlar satıldığı2 milyon 905 bin kişi yaklaşık olarak ikramiye kazanacak diye konuştu. Satışların ekonominin geliştiği büyükşehirlerde yoğunlaştığını söyleyen Çakır, En çok biletin satıldığıİstanbul. İstanbul’da yaklaşıkbiletin üçte birine yakını satılıyor, hatta belki daha fazlası. Matematiksel olarak büyük ikramiyenin İstanbul’a çıkma şansı fazla;yıllardır enilçelerimize bile çıkabiliyor. Yani bu tamamen tesadüf” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Sıradaki Haberi Oku  Mansur Yavaş: Melih Gökçek döneminde FETÖye emsal artışı ile para aktarıldığını tespit ettik
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.