1 sene önce
1 sene önce

80 milyon lira büyük ikramiyeyle 160 ev ve 320 otomobil alınabiliyor

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, Yılbaşı Özel Çekilişi’nde verilecek 80 milyon liralık büyük ikramiyeyi kamuoyuyla paylaştı. Çekilişte kazanacak talihliye ya da talihlilere ödenecek 80 milyon lira tutarındaki banknot desteleri, idarenin anlaşmalı olduğu VakıfBank şubesinde sergilendi.

320 OTOMOBİL, 160 EV

Milli Piyango yetkililerinin yaptığı hesaplamaya göre, 80 milyon liralık büyük ikramiyenin ağırlığı 200 liralık banknotlardan oluşturulduğunda 500 kiloyu buluyor. İkramiye, bin200 liralık banknotun bir araya getirilmesiyle oluşturulan balya ile hesaplandığında 400balyaya, yüzbanknottan oluşturulan desteye göre hesaplandığında ise 4 bindesteye denk geliyor.

Eğer büyük ikramiye 100 liralık banknotlardan oluşturulursa ağırlığı tam 800 kiloya ulaşıyor. İkramiyenin tamamını sayma, desteleme ve balyalama işini 3 kişi 8 günde 8 saat çalışarak ancak tamamlayabiliyor. 80 milyon lira ile 250 bin lira değerinde 320otomobil, 500 bin lira değerinde 160ya da 42 bin 550Cumhuriyet altını alınabiliyor.

Sıradaki Haberi Oku  Yasa Meclisten geçerse ev hanımları borçlanarak emekli olabilecek

“SATIŞLAR DEVAM EDİYOR”

Milli Piyango İdaresi’nde 1974 yılından bu yana çalışan Daire Başkanı Murtaza Çakır, bilet satışlarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Biletlere geçenolduğu gibi yoğun bir talep var. ŞuAnkara’daki depolarımızda hiç bilet kalmadı. Şubelerimizde ve bayilerimizde satışlar devam etmekte, ayrıca sayısal loto terminallerinde de biletler satılmakta. 7sanal bayimiz var, onlarda da internet üzerinden satışlar devam etmekte” dedi.

“EN ÇOK BİLET İSTANBUL’DA SATILIYOR”

Yılbaşı özel çekilişinde 500 bin tam, 700 bin yarım, 8 milyon 800 bin çeyrek bilete numara tahsis edildiğini aktaran Çakır, “Yani 37 milyon 100 binbilet satışa sunuldu. Bunun 31 milyon kusuru basılan biletler, 5 milyon kusuru de sayısal loto terminallerine tahsis edilen numaralardan oluşuyor. Bunlar satıldığı2 milyon 905 bin kişi yaklaşık olarak ikramiye kazanacak” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Onlarca milyonluk miras beklerken 1 milyon 600 bin liralık borç geldi

Satışların ekonominin geliştiği büyükşehirlerde yoğunlaştığını söyleyen Çakır, “En çok biletin satıldığıİstanbul. İstanbul’da yaklaşıkbiletin üçte birine yakını satılıyor, hatta belki daha fazlası. Matematiksel olarak büyük ikramiyenin İstanbul’a çıkma şansı fazla;yıllardır enilçelerimize bile çıkabiliyor. Yani bu tamamen tesadüf” ifadelerini kullandı.

“BU SENE İLK DEFA ORTAK BİLET UYGULAMASINA GEÇİLDİ”

Builksanal bayiler üzerinden ortak bilet uygulamasının başlatıldığını dile getiren Çakır, “Bir bilete, 20 bilete, 100 biletesatın alıp ortak olabiliyorsunuz. Ortak bilet sadece internet üzerinden satılıyor. Ama asıl satışımızı bayilerimizin büyük çoğunluğu olan seyyar bayilerimiz yapıyor” dedi. Çakır, geçen yılbaşı özel çekilişinde tam bilete çıkan 70 milyon tutarındaki büyük ikramiyenin hala sahibini beklediğini de kaydederek, “Bugünkü tarih itibarıyla 6 günü kaldı, 6 gün içinde gelmezseaşımına uğramış olduğu için idarenin gelirlerine aktarılacak vegelirlerinin tamamı hazineye aktarılmakta” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Yerli otomobil iki mahalleyi uçurdu! Arazilerine değer biçemiyorlar

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.