1 sene önce
1 sene önce

ABDli ses ekipmanları üreticisi Bose, 119 mağazasını kapatacak

ABD merkezli ses ekipmanları üreticisi Bose, 100’denfiziksel satış mağazalarını kapatma kararı aldı. 1964 yılında MIT’de elektrik mühendisliği profesörü olan Dr. Amar G. Bose tarafından kurulan şirket, Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya ve Japonya‘da kendi adıyla açtığı119 mağazasını kapatacağını duyurdu.

Bose’den yapılan açıklamada, şirketin ürünlerinin büyük ölçüde e-ticaret kanalları üzerinde satın alınmasının bu kararınsebebi olduğu belirtildi. Ancak alınan bu karar, şirketin çoğunluğu mağazalarında olmak üzere9 bini geçen personelinden yüzlercesinin işsiz kalmasına yol açacak.

GELECEK BİR AY İÇİNDE KAPATACAK

Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya ve Japonya’daki mağazalarınıbirkaç ay içinde kapatacak olan Bose, toplamda 119 mağazanın kapısına kilit vurmayı planlıyor. Bu pazarlar dışında yerBose’nin Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Güney Kore ve Güney Doğu Asya’dakisayıları 130’u bulan fiziksel mağazaları ise faaliyetlerine devam edecek.

Sıradaki Haberi Oku  Katardaki 3 otomotiv firması, yerli otomobilin bayiliğine şimdiden talip oldu

GÜRÜLTÜ ÖNLEME İLE ÖNE ÇIKTI

Bose’nin ilk fiziksel satış mağazası ABD’de 1993’te açılmıştı. Mağazalarını bir deneyim merkezi olarak konumlandıran şirket, satış noktalarında gürültü önleme özellikli kulaklıklarının yanı sıra akıllı ve taşınabilir hoparlörlerini, kulaklık özellikli güneş gözlüklerini, otomobiller için geliştirilen ses ve multimedya sistemlerini de sergiliyor.

Bose’nin küresel satışlardanbaşkan yardımcısı Colette Burke, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Fiziksel mağazalarımız başlangıçta insanlara ses veeğlence sistemlerini test etme ve konuyla ilgili bilgi alma fırsatı sunuyordu. Bu o dönemde radikal bir karardı, ancak biz müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanmıştık. Şimdi de aynısını yapıyoruz.”

Haber Videosu

: ABD’li ses ekipmanları üreticisi Bose, 119 mağazasını kapatacak

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.