Ekonomi

Adanalı esnaflar üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz yemek kampanyası başlattı

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde okuyan 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli’nin twitter hesabından “Yemek kartımda sadece bir lira kalmış. Bir liraya karnımı doyurabilir miyim” diye yazdıktan sonra intihar etmesinden etkilenen Adanalı esnaf Levent Tamtürk, üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz kahvaltı kampanyası başlattı. Tamtürk’ün bu çağrısına kulak veren bir çorbacı ve kebapçı esnafı da bu kampanyayaoldu. Kampanya hızla yayılmaya başlarken, kebapçı Onur Akbaş kampanyaya destek vererek öğrencileri ağırladı. 5 üniversite öğrencisi kampanya sayesinde kebap yeme imkanı buldu.

“SINIRSIZ SAYIDA ÖĞRENCİYE YEMEK VERMEYE HAZIRIM”

Akbaş, üniversite öğrencilerinin Türkiye’nin geleceği olduğunu belirterek, “Bir esnaf ağabeyimizin üniversite öğrencilerine ücretsizkampanyası başlattığını duydum. Öğrenciler Türkiye’nin geleceği olduğu için ben de buna katkı vermek istedim. Bundan sonra ihtiyaç sahibi sınırsız sayıda öğrenciyevermeye hazırım. Bugünden itibaren de başlatıyorum. Öğrenciler bizim için çok önemli yarın bizim olduğumuz yerde onlar olacak” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Mansur Yavaş: Melih Gökçek döneminde FETÖye emsal artışı ile para aktarıldığını tespit ettik

“KAMPANYANIN SÜREKLİ DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM”

Üniversite öğrencisi Muhammet Şahin ise, 3 öğünyediklerini ancak çoğuöğrencinin cebindeolmadığını, bu nedenleyiyemediğini, çokgünler geçirdiğini anlattı. Şahin, “Bu nedenle bu kampanyayı çok önemsiyorum. Esnaf ağabeylerimizin de destek vermesine, bizi düşünmesine çokoldum. Biz bırakın kebap yemeyi normal yemeğibuluyoruz. Okulda öğlençıkıyorkalan yemekleri yurtta yemeye çalışıyoruz. Buralarda ucuzyine de paramız yetmiyor. Bu kampanyanın sürekli devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: İHA