1 sene önce
1 sene önce

Ankara Büyükşehir Belediyesinden rüşvet iddialarına yanıt: Yetim hakkını korumakta tereddüt etmeyeceğiz

Eski CHPve eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün‘ün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve 8 belediye meclis üyesi hakkında dava açmasına ilişkin belediyeden açıklama yapıldı. Belediyeden yapılan açıklamada “Haksızverantı hırsıyla başlatılan bu algı operasyonuna rağmen mahkeme kararını uygulayarak bize emanet edilen yetim hakkını korumakta tereddüt etmeyeceğiz” denildi.

Belediyenin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Bugün basında yer’Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve bazı Meclis üyeleri hakkında Sinan Aygün tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur’ haberleri nedeniyle aşağıdaki açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Haberesuç duyurusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi‘nin Ankara Bölge İdare Mahkemesi 5. İdari Dava Dairesi’nin 11.04.2019 tarih ve 2019/385 sayılı kararının gereğinin Ankara Büyükşehir Belediyesince yerine getirilmesine yöneliketmesi bir suç olarak gösterilmek istenmektedir. Anılan kararla, Mimarlar Odası tarafından Togo Kulelerinde kat ve yoğunluk artışını sağlayan 2016 yılındakideğişikliği iptal edilmiştir. Kararda özetle Togo Kulelerine sağlanan fazladan inşaat yapma avantajınınmevzuatına, şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına ve üst ölçekli plan hükümlerine aykırı olduğu tespit edilmiş ve söz konusudeğişikliği bu nedenlerle iptal edilmiştir.

Sıradaki Haberi Oku  Türkiyenin ilk yerli ve milli motoru teslim edildi

“MAHKEME KARARININ YERİNE GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR”

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin mahkeme kararını yerine getirmek dışında bir yetkisi yoktur. Gerek Anayasamız ve kanunlar gerekse deyararı söz konusu mahkeme kararının yerine getirilmesi gerekmektedir. Haksızverantı hırsıyla başlatılan bu algı operasyonuna rağmen mahkeme kararını uygulayarak bize emanet edilen yetim hakkını korumakta tereddüt etmeyeceğiz.

Mahkeme kararına konuartışı Milliyetçi Hareket Partisi Grubu tarafından 13.06.2019, 07.10.2019 ve 09.12.2019 tarihinde verilen önergelerle Belediye Meclisinde gündeme getirilmiştir. Kamuoyunun çok iyi bildiği ‘FETÖ’ye parsel parsel satış’ konusunun bir örneği olduğu iddia edilen Togo Kuleleri’ndekirantının durdurulması ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisinin 13.06.2019 tarihinde verdiği önergede FETÖ bağlantısı konusunda MASAK’ın bilgilendirilmesi hakkında soru sorulmuştur.

Sıradaki Haberi Oku  Dolar, 6 lira sınırına dayandı! İşte son durum

“AK PARTİ VE MHP GRUBUNU BANA BIRAKIN”

Bu konunun tam da geçtiğimiz hafta Melih Gökçek dönemine ilişkin ‘FETÖ’ye parsel parsel satışlarla ilgili’değişikliklerinin Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nce incelenmesi kararının alınmasınınardından gerçekleşmesi organize bir algı operasyonun başlatıldığının en net kanıtıdır. Zaten söz konusudeğişikliğini sağlayan Belediye Meclis Kararının 15 Temmuz 2016 tarihinde; yani haingirişiminin gündüzünde alınmış olması, bu operasyonun arkasında hangi gücün olduğunu belgelemektedir. Belediye Meclisi’ndeki araştırma sonucunda FETÖ ile olan bağlantılarının ortaya çıkacak olmasından endişe eden odakların yavuz hırsız rolüne soyunması, bu mücadeledeki kararlılığımızı engelleyemeyecektir.

Şu hususun da kamuoyunun bilgisine sunulması gerekmektedir: Sinan Aygün, ısrarla irtibata geçmek istediği bazı CHP’li Belediye Meclis üyelerine ‘Siz bu kararı istinafa götürün, AK Parti ve MHP Grubunu bana bırakın, ben onları hallederim” ifadelerini birçok şahidin önünde kullanmıştır.

“İFTİRALARA MAHKEME YOLUYLA CEVAP VERİLECEKTİR”

Mahkeme kararının geçmiş dönemde uygulanmaması nedeniyle yaklaşık 570 milyon TL civarında haksızelde eden Sinan Aygün’ün, Belediyemizi mahkeme kararlarının gereğini yerine getirmesi nedeniyle suçlayarak attığı iftiralara karşımahkeme yoluylaverilecektir.

Sıradaki Haberi Oku  İBB, Esenler Otogarının işletmesini ihale edecek

Tüyü bitmemiş yetimin malını korumak ve haksız kazançlaraolmak asli görevimizdir. Ankara’yı FETÖ’ye parsel parsel peşkeş çekenlere, onların işbirlikçilerine ve yargı kararlarını iftirayla bastırma hırsı güdenlere karşı aslaadım atılmayacaktır.”

NE OLMUŞTU?

Ankara’da mahkeme kararıylaplanı iptal edilen ve inşaatı mühürlenen TOGO ikiz kulelerininplanını yaptıran ve inşaat ruhsatınıiş insanı Sinan Aygün, Mansur Yavaş, 8 belediye meclis üyesi ve avukatlar hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Aygün, “Yavaş ile ekibinin TMMOB Mimarlar Odası’na açılan davayı ancak kendilerine 25 milyon TLverilirse bir üst mahkemeye taşıyacaklarını,halde inşaatını yıkacakları” tehdidi ile karşılaştığını iddia etti. Aygün’ün suç duyurusunda söz konusu isimler hakkında ‘irtikap suçundan soruşturma ve cezalandırılma’ talep edildi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.