1 sene önce
1 sene önce

Araç sahiplerine kötü haber! Benzin ve motorine büyük zam geliyor

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 66,53 dolardan işlem görürken, dolar ise 5,92 seviyesinden alıcı buluyor. Dünya genelinde yükselen petrol fiyatları Türkiye’de pompaya zam olarak yansıyor. Brent petrol ve dolar kurunun yüksek olması nedeniyle akaryakıta büyük bir zam beklentisi oluştu.

MOTORİNE 32, BENZİNE 19 KURUŞ ZAM

Sektör yetkililerinden alınan bilgiye göre, motorine 32 kuruş, benzine ise 19 kuruş zam bekleniyor. Motorinezammın bir kısmı eşel mobil sistem gereği ÖTV’den karşılanacak.

BRENT PETROL YÜKSEK SEYRİNİ SÜRDÜRÜYOR

Küresel petrol fiyatları ABD-Çin ticaret anlaşmasının sonuçlarına dair iyimserlik dolayısıyla yüksek seyrini sürdürüyor. Uzmanlar, enÇin’in, ABD kaynaklı petrol ve kimyevi ürünlere uyguladığı vergileri 12 ay boyunca kaldırdığını duyurmasının, ABD-Çin ticari anlaşmasına dairbeklentileri artırdığınıediyor. Ayrıca, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerin kesinti kararlarının, petrol fiyatlarını yukarı yönlü destekleyen diğer birolduğu belirtiliyor. Brent petrolde teknik olarak 66,70 ile 66,79 dolar aralığının direnç, 66,61 ile 66,52 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği kaydediliyor.

Sıradaki Haberi Oku  Şirketler poşetin ardından lastik, pil, yağ ve elektronik eşya gibi ürünler için de beyanname verecek

Haber Videosu

: Araç sahiplerine kötü haber! Benzin ve motorine büyük zam geliyor

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.