1 sene önce
1 sene önce

Arjantinden getirdiği eriğin kilosunu bin TLye satıyor

Balıkesir‘in Altıeylül ilçesinde bir manav, Arjantin’den getirdiği yaz mevsimi meyvelerinden eriği kilosunu bin TL’den satışa sunuyor. Manav tezgahında eriğin yanında birçok tropik meyve ve yaz meyvesi bulunduran Recep Gökgür en iyi müşterilerinin aşerenkadınlar olduğunu söyledi.

Kış aylarında yaz lezzetlerini tatmak isteyenler için yaz meyvelerini ithal getiren manavda erikten şeftaliye, mangodan ananasa, karpuzdan kavuna, ejder meyvesinden avokadoya, çilekten üzüme kadar birçok ürün yer alıyor. Manavda eriğin kilosu bin TL’den satılıyor.

Manav Recep Gökgür tezgahında bulunan ürünlerden eriğin 50 gram gelen 3 adedinin 50 TL’den, çileğin kilosunun 15 TL’den, karpuz ve kavunun kilosunun 10 TL’den, ejder meyvesinin adedinin 25 TL’den, içinde 2bulunan şeftalinin paketinin de 50 TL’den satıldığını belirterek yaz meyvelerini en çok aşerenkadınların aldığını kaydetti.

Sıradaki Haberi Oku  ABDde devam eden Halkbank davasında ABDli savcı para cezası talep etti

“TROPİK MEYVELER SATIYORUZ”

Mevsim dışı meyve satan Manav Recep Gökgür, “Bahçelievler Mahallesi’nde manav işletmecisiyim. Yaz-kış sebze ve meyve satışına devam ediyoruz. Manavımızda her türlü meyve bulunmaktadır. Mevsim meyveleri, mevsim tersi meyveler manavımızda bulunmaktadır. Şu anda mevsim tersi olarak manavımızda şeftali, erik, kayısı, ejder meyvesi, mango, üzüm, kivi, ananas gibi tropik meyveler bulunmaktadır. Şu anda sattığımız erik paketlerde üçervar ve fiyatı 50 TL,taze erik. Bu ürün Arjantin’den ithal geliyor ve hastalar için şifa niyetine satılıyor. Manavımızda satılan şeftali de paketlerde ikişervar ve fiyatı50 TL. Bu ürünleri satınoluyor. Bu ürünleri Balıkesir’de satan arkadaşlar olmadığı için, diğer arkadaşlar bu tür ürün arayanları bize yönlendiriyor. Onlar sayesinde satıyoruz. Bu ürünleri genelde AŞ erenler, hastalar genelde tercih ediyorlar. Şu andatezgahlarımızda bulunan karpuzlar İran’dan ithal geliyor ve kilosunu 10 liradan satıyoruz. Bu fiyatlar mevsim için normaldir” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Asgari ücretin açıklanmasından sonra masadan kalkan Türk-İş, ülkedeki açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı

Recep Gökgür’ün manavından görüntüler;

“EN ÇOK 20 LİRA OLARAK DÜŞÜNMÜŞTÜM”

Eriğin fiyatının bu kadar yüksek olmadığını tahmin ettiğini söyleyen bir müşteri ise eriğin fiyatını en çok 20 lira olarak düşündüğünü belirterek, “Eriğin bu kadar yüksek fiyatta olduğunu düşünmemiştim. Çok pahalı. Ben en çok paketini 20 lira olarak düşünmüştüm” diye konuştu.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.