1 sene önce
1 sene önce

Asgari ücretli işçi, 20 bin lira isabet eden Milli Piyango biletini haram diye yaktı

Milli Piyango’nun büyük ikramiyesi olan 80 milyon lira yılbaşı özel çekilişi çeyrek bilete çıktı. Büyük ikramiye 4’e bölünürken, kazananlardan biri İnegöl‘den çıktı. İnegöl’de 20 milyon TL büyük ikramiyeyi kazanan talihli merak edilirken, bir rakamla büyük ikramiyeyi kaçırıp 20 bin TL kazanan Esat Şahan isimli mobilya işçisi, Milli Piyango haram diyerek bileti yaktı.

“HARAM PARA OLDUĞU İÇİN BİLETE DOKUNMADIM”

Milli Piyango İdaresi’nin 31 Aralık yılbaşı özel çekilişinde 80 milyon liralık büyük ikramiye “1358490” numaralı çeyrek bilete çıkarken, Esat Şahan’ın bir numarası farklı “1358430” numaralı çeyrek biletine ise 20 bin TL çıktı. Bileti sorgulattığında 20 bin TLkazandığını, bu paradan rahatsız olduğunueden 1 erkek çocuk babası 37 yaşındaki Esat Şahan, “Alışveriş merkezine çay içmeye gittim. Hesabı ödemeye gittiğimde oradaki bayan bilet uzattı bilet alır mısınız diye. Ben de çocuğumun ısrarına dayanamayarak bilet satın aldım. Bileti sorgulattığımdabir rakam ile 20 milyon TL’yi kaçırdığımı gördüm. Çeyrek bilet olan biletime 20 bin TL vurdu. Haramolduğu için bilete dokunmadım, paraya çevirmedim. Piyango bileti alanlara almamalarını tavsiye ederim, haramı evlerine sokmasınlar” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Araba dolandırıcılarının taktiği pes dedirtti: Birini Ankaraya diğerini Manisaya attılar

“ARZ TALEP OLMAZSA ORTADAN KALKAR”

Esat Şahan’ın patronu Hüseyin Çakır da bu paranın kendisine hayır getirmeyeceğiniederek, “Bilet almış bilete de birçıkmış o aslında banaistemeye geldi ‘benim biletimeçıktı ben bu parayıetmek için Bursa’ya gideceğim, yarım günverebilir misin’ dedi. Ben de kendisine bu paranın hayır getirmeyeceğini söyledim. O da zaten kendisi için kullanmayacağını söyledi, akrabalarının borçları varmış onları ödeyeceğini söyledi. ‘Gel’ dedim, ‘bu bileti yakalım sen de bu işten kurtul’ dedim. ‘Devletimize buyol, su, elektrik olarakdönsün’ dedim. O da ‘yakalım’ dedi. Bu iş için sizi de çağırdık ki bilet alacak insanlar bu işin haram olduğunu güzel bir şey olmadığını anlasınlar, arz talep olmazsapiyango ortadan kalkar” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Erdoğan, Katar Emirinin annesinin Kanal İstanbul bölgesinden arazi aldığı eleştirilerine yanıt verdi

HELALİNDEN İKRAMİYEYİ YAPTI

Şahan’a bu güzel davranışından dolayı bir maaş ikramiye vereceklerini belirten Hüseyin Çakır “Şimdi kardeşimiz böyle bir şey yaptığı için biz de kendisine 1 maaş ikramiye vereceğiz, helali hoş olsun. Esat ikramiyeye takılı kalmadı. Yaptığı çok güzel bir davranış. Bugün haram 20 bin TL’yi yaktı. Tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.