Ekonomi

Atlas Global, 26 Kasımda durdurduğu uçuşlara tekrar başladı

Atlas Global Havayolları, 26 Kasım’dan itibarenverdiği uçuşlarına bugünbaşladı. Hava yolu şirketi, uçuşlarına bugün planlanan iç hatta 1 dış hatta 5 karşılıklı tarifeli seferle devam edecek.

İLK SEFER LONDRA‘YA

Bugünkü ilk seferle İngiltere’nin başkenti Londra’ya seyahat edecek yolcular, İstanbul Havalimanı’ndaki kontuarlarda işlemlerini yaptırdı. Yolcular işlemlerinin ardından uçağın bulunduğu körüğe yönlendirildi. Londra’ya gidecek yolculardan Dilaver Kaçmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce de aynı firma ile uçtuklarını26 Kasım’da çok talihsiz bir haber aldıklarını söyledi. Kaçmaz, hava yolu şirketinin krizden etkilenmesine üzüldükleriniederek, “Londra’ya gidiş biletimi tesadüfen 21 Aralık’a almıştım. Uçacak ilk uçakta bizimkiymiş. Bileti düne alsaydım uçamayacaktım” dedi.

‘SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YAKINDAN İLGİLENDİ’

Uçuşların durumuyla ilgili önceden şirkete elektronik posta yolladığını, ancakalamadığını dile getiren Kaçmaz, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün ise kendileriyle yakından ilgilendiğini belirtti. Kaçmaz, Türkiye’deki yerli hava yolları şirketlerinin seferlerini sürdürmesinin önemli ve sevindirici olduğunu kaydetti.

Sıradaki Haberi Oku  Vodafone her iki eşe de 16 hafta doğum izni verecek

Bugün dış hatlarda Londra’nın yanı sıra Amsterdam, Bağdat, Tel Aviv ve Tahran’a, iç hatlarda iseİstanbul Havalimanı’ndan Antalya’ya karşılıklı 12 sefer yapılması planlanıyor.

Kaynak: AA