slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Bakan, hayvanların kulağına takılacak küpeyi tanıttı: Dünyada bir eşi daha yok

CNN Türk’te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye‘dekihayvan sayısını belirlemek için tasarlanan küpeyi tanıtan Pakdemirli, “Her bir büyükbaş hayvanın kulağına yaptığımız bu küpeyi takabilirsek yarın Türkiye’nin sayımla ilgili problemi olmayacak. Her hayvana ayrı küpeden bahsediyorum. Dünyada bir eşi daha yok. Şu20 bindeyapıyoruz. 17 milyara çıkaracağız” dedi.

Pakdemirli’nin açıklamasından satırbaşları;

BARAJLARDAKİ DOLULUK ORANI

Korkmasınlar 3,5-4 aylık suyumuz var. Hiç yağmur yağmasa bile. Yine de suyumuzu israf etmeyelim. Güzel haber pazartesi ileyağışlı hava geliyor. Suyumuzu verimli kullanalım.

ISPANAK TARTIŞMALARI

Vatandaşlarımız ıspanağı güvenle yiyebilir. Zehirlenmeler yabani otlar sebebiyle ortaya çıktı.Yabani otlar tarlaya tarım ilacı atılmadığından çıkmış, tarım ilacı atılsaydı ıspanakta yabani otlar olmazdı. Türkiye’de böyle bir olaya şahit olmadık. Milyonda bir bu durum. Bazıları bundavar, şubudiyoruz. Biz analizler yaptık. Enbir şey yoktu. 4 lira olan ıspanak fiyatı 1 liraya düştü. Rahatlıkla herkes ıspanağını yesin.

GIDA DENETİMLERİ

2018’de 1.1 milyonyapmışız. Ekim itibariyle 1 milyona gelmişiz. ALO 174 bu durumlar için biçilmiş kaftan. Restoran, perakende zincirlerdeyaşayanlar, arasın. Biz analizini yapıp, bilgi de veriyoruz.

Sıradaki Haberi Oku  Yeni DS 4 Türkiye'de satışa sunuldu

GELECEĞE NEFES PROJESİ

Ben vatandaşlarımıza katılımı için teşekkür ediyorum. Herkes ormanla buluştuk. O kadar güzel karelerki… 3 yaşında bir çocuk fidanının üstünü toprakla kapatmış, dizlerinin üzerinde bitkiye can suyu veriyor. Bir dedemiz elinde bastonuyla durmaya çalışırken, bir yandan da fidan dikmeye çalışıyor. Tüm üreticilerimiz başımızın tacı. Sayın Cumhurbaşkanımızın kendi ağaç sevgisinden dolayı ‘Milli ağaçlandırma günü’edelim dedi. Bir gün değil her yıl yapılsın. Vatandaş çocuklarını alıp çıkıp fidanlarını diksin. Ağaçlandırma ile ilgili rekor kırıldı. Çorumda 33 bin ağaçla Endonezya geçildi. Bir dijital arşiv oluşturuyoruz aynı zamanda Guinness’te bulunacak. Toplam 11 milyon fidan dikildi.

Türkiye10 yılda orman varlığını artıranülkelerden biri. Herkes destekliyor ve takdir ediyor. Şehir içinde betonlaşma var. Ama bizim Bakanlığımızdeğil. Belediyeler sorumlu. Biz herbelediyelerin yanındayız. Yeter ki ağaç dikmek istediklerini söylesinler…

SALDA GÖLÜ HAKKINDA

Biz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanındayız.

MİLLET BAHÇELERİ

Bakanlığımız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ileyana. Biz destek oluyoruz. Millet Bahçeleri’ne yer yer destek oluyoruz. Taleplere yanıt veriyor ve destek oluyoruz.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Erdoğandan CHPye Kanal İstanbul resti: İsteseniz de istemeseniz de yapacağız

ATATÜRK HAVALİMANI

İstanbul için güzel olacak. Nefes alacağı birolacak.

SAHTE BAL TARTIŞMALARI

Biraz önce söyledim. 1 milyon üzerindevar. Ciddi çabave başarımız var. Özellikle medyada daha çok aksiyon alma konusunda talimat verdim. 7 senede 21ifşa etmişiz. Çalışmalara ve ifşalara devam edeceğiz. Cezalar yeterli olmuyor. En yakın zamanda bu konuyla ilgili Meclis’etasarısı getireceğiz. Denetim ve ifşalarda Bakanlığımızı çok dahagöreceksiniz. Bal konusunda bunu ifşa et diyor. 11 Kasım üretimli baldavar. Topluyorsun o tarih için, ancak başka bir tarih için yok. Bir adamı birifşa edince vegörünce sonra o adamın ürününü almayacaklar. Birbir üründe bir şey oldu diye insanların ticari hayatlarını da bitirmeyi doğru bulmuyorum.

Bunun tekrarındaolan mükellefiyetlerin ağırlaşması gerekiyor. Bana göre hapis cezası, ticaretten men, bir daha o işi yapmaması. İlkinde tamamdevamında böyle bir şeye ihtiyaç var. Nar ekşili sos bunlar da tehlikeli. Nar ekşili sos yerine nar ekşili fruktoz şurubu içiyorlar.

GIDA GÜVENLİĞİ

Gıda takviyeleri hakkında bilgi dağıtanlarla ilgilibirüzerine çalışıyoruz. Toplumu yanlış yönlendirmeyi doğru bulmuyorum.

HAYVANCILIK

2019 ilk 6 ay 18.2 milyona gelmişiz 1 milyon artışla büyükbaş hayvancılıkta, küçükbaşta ise 4 milyon artışla 50 milyona gelmişiz. Süt fiyatları 1.70’ken, 2.30’a çıkardık. Süt konusunda bir konsey var. Süt konseyinin bir kararı var: 1.30 kg yem, 1 kg yem. Türkiye’de bir şikayet kalmamıştır. Gönlümüz ister ki çok daha fazlasını verelim.

Sıradaki Haberi Oku  Vatandaşa güzel haber! 2020nin ilk 3 ayında elektriğe zam yok

Ben 18 aydır etle ilgili yeni bir ithal et bağlantısı yapmadım. Belki benden sonra Bosna için imzaladık. Bosnalıları desteklemek amacıyla… 1 milyon ton et tüketildiğinisayarsak, birkaç tonun önemi yok. Serbest Ticaret Anlaşmalarımız var. Bizim dışında yapılmış bir şekilde. Yeni besilik hayvan ithalatınavermiyoruz. Besicilerimizi korumak dışında.

İhtiyaç olmadığı sürece Sayın Cumhurbaşkanımızın da bize verdiği ışıklafrene bastık. İthal et pazarı olmaktan çıkmalıyız. Üreticiyi korumamızancak aynı zamanda tüketiciyi kollamalıyız. Üreticinin yaptığı ürünlerin sürdürebilirliğini sağlamalıyız. Besicimizbir kâra geçmiş durumda. Besi tarafında çokartış yokalıcı-satıcı tarafından ürünün pahalılaştığını görüyoruz. Sözleşmeli üretim sonönemli. Plansız herhangi bir şey görmemiş oluyorsunuz. Türkiye’nin aşağı yukarı yüzde 30-40’nı çevirsek. Çok dahaolur fiyatlar da.

Haber Videosu: Bakan, hayvanların kulağına takılacak küpeyi tanıttı: Dünyada bir eşi daha yok

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri