1 sene önce
1 sene önce

Bakan Pakdemirli: Vatandaşımın sağlığıyla oynayanların ciddi ciddi canını yakacağım

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bayburt‘ta Tarım Orman Sektör Temsilcileri ile bir araya geldi. Şair Zihni Kültür Merkezi’ndeki programda üreticilere, çiftçilere seslenen Bakan Pakdemirli, hiçbirhasat döneminde ithalatavermeyeceğini, gıdada taklit ve tağşiş yapanlara geçit verilmeyeceğini belirtti.

“CİDDİ CİDDİ CANINI YAKACAĞIM”

Pakdemirli, ”Sizlerin alın teri ve emeği bizler için çok önemli. Emeklerinizimalzemesi yaptırmayacağım. Ayrıca, gıdalarda taklit ve tağşiş konusunda 2020 yılı, Bakanlığımızın atılım yılı olacak. Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğümüze mevzuat çalışmaları ve gıda denetimleri konusundatüm talimatları verdim. Özellikle taklit ve tağşiş laboratuvarlarının alt yapısının güçlendirilmesi konusunda çalışmalara başladık. Son dönemdeanlamda gündemimize aldığımız taklit ve tağşiş konusundacezalarının artırılması gerektiğini düşünüyorum. Vatandaşımın sağlığıyla oynayanların,ciddi canını yakacağım” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  IMFden dikkat çeken Türkiye yorumu: Düzelme süreci devam ediyor

“13 MİLYON LİRALIK DESTEK ÖDEMESİNİ HESAPLARA YATIRACAĞIZ”

Küçük ölçekli avcılık yapan balıkçıların bakanlığa rekor başvuru yaptığını da sözlerine ekleyen Pakdemirli, “Bu yıl bakanlığımıza küçük ölçekli avcılık yapan balıkçılarımız tarafından 12 bin 269 rekor sayılabilecek müracaat yapıldı. Biz de balıkçılık filomuzun yüzde 78’ini destekleme kapsamına aldık. Bugün saat 18.00 itibarıyla, 2019 yılı için 13 milyon liralık destekleme ödemesini balıkçılarımızın hesaplarına yatıracağız. Verdiğimiz bu destek balıkçı kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.