1 sene önce
1 sene önce

Bedava halı ve paspas için birbirlerini ezdiler

Antalya‘da bir mağazanın açılışında “İlk 50 kişiyehalı ve paspas” kampanyasına katılmak isteyenler adeta birbirlerini ezdi. Ayrılanhalı ve paspasların yanı sıra indirimli ürünleri almak isteyenler arasında kavga çıktı. İzdiham karşısında görevliler “Kadın ölüyor, yeter, sakin olun” diyerek kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı. İzdihamda telefonu ve ayakkabısını kaybedenler bile oldu.

Kepez ilçesinde açılışı yapılacak olan bir halı mağazası, günler öncesinden halı, paspas, çarşafedileceğini broşür ve camlara astığı ilanlarla duyurdu. “İlk 50 kişiyehalı ve paspas” dağıtılacağını duyan vatandaşlar soğuk havaya rağmen mağaza önünde toplandı. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu vatandaşlar arasında bebekleri ile gelenler de oldu. 10.00 olarak duyurulan açılış saatine yaklaşıldıkça kalabalık daha da arttı. Mağaza içindeki 8 personel dakikalar kalahazırlıklarını yaptı. Otomatik kapının açılmasıyla içeriye giren vatandaşlar, izdihamaoldu. Bazı kişiler ezilme tehlikesi geçirirken, ücretsiz halı almak isteyenler arasında tartışma çıktı.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Borsa İstanbul tüm zamanların rekorunu kırdı

KAVGA ÇIKTI

Bedava halılara ilk ulaşan kadınlar, arkadan gelen grubunun bastırmasıyla ezildi. Altta kalan kadınlar güçlükle çıkarıldı. Birbirlerinin elindeki ürünleri çeken vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturdu. Bazı vatandaşlar ise aldıkları ürünün üzerine kapanarak, uzun süre yerinden kıpırdamadı. Çıkan bazı kavgalar ise güçlükle yatıştırıldı. İzdiham karşısında görevliler “Kadın ölüyor, yeter, sakin olun” diyerek kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı. İzdihamda telefonu ve ayakkabısını kaybedenler bile oldu.

“BÖYLE İNDİRİME BİR DAHA GELMEM”

Gönül Çapalı, sabah 07.00’dan beri sırada beklediğini belirterek, “Ama çok izdiham oldu. Böyle yerlerde yaralanma ölüm olmasın. Bir şeyler alabildimonları da elimden aldılar. İttiler ihtiyarım diye. Uzun süre bekledik” şeklinde konuştu.

Ayşeli Çaylak, “Hiçbir şey alamadım. Rezil olduk. Böyle indirime bir daha gelmem. Ezildim, elim bile kapıya sıkışıyordu. Bomboş gidiyorum eve” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: MHP Lideri Bahçeliden yerli otomobil için ilk yorum

Çok erken saate sıraya girdiğinieden Fatma Taş, “Çok kalabalık. Yazık değil mi bana ayakkabım yok. Bir paspas alabildim. Ezildim. İteklediler” dedi.

“BU YOĞUNLUĞU BEKLEMİYORDUK”

Mağaza sorumlusu Enes Satılmış ise bu kadar yoğunluğu beklemediklerine değinerek, “Fabrikadan halka direk satış imkanı var. O nedenleolduğunu tahmin ediyorum. Bedava ürünlerin yanı sıra, 10 ile 400 lira arasında satışını yaptığımız ihtiyaç malzemeleri var. Bir anda 250 kişi izdihamaoldu” dedi.

Haber Videosu

: Bedava halı ve paspas için birbirlerini ezdiler

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.