1 sene önce
1 sene önce

Beyaz eşya devi Whirlpool, İngilterede 500 bin çamaşır makinesini geri çağırdı

Amerikaneşya üreticisi Whirlpool, yangın çıkarma riski nedeniyle İngiltere‘de Hotpoint ve Indesit marka 500 bindençamaşır makinesiniçağırma kararı aldı. Makinenin yangın riski, kapak kilidi sisteminin aşırı ısınmasından kaynaklanıyor. Şirketten yapılan açıklamada, arızanın Ekim 2014’ten sonra satılan makinelerin yüzde 20’sini kapsadığı belirtildi.

’79 YANGINA NEDEN OLDU’

Açıklamada, şirketin teknik ekipleri tarafından tespit edilen hatanın şimdiye kadar 79 yangınaolduğu kaydedildi. Bununlabu yangınların hiçbirinin ağır hasar ya dayaralanmaya yol açmadığıedildi. Şirketin açıklamasına göre arızalı makineleredilecek ya da değiştirilecek.

AYNI MARKA, DAHA ÖNCE DE ÇAMAŞIR KURUTMA MAKİNELERİNİ GERİ ÇEKMİŞTİ

Whirlpool daha önce deyangın çıkarma tehlikesi nedeniyle İngiltere’de 11 yıldan beri piyasada olan çamaşır kurutma makineleriniçağırmıştı. Şirket bu kararı dört yıl sonra düzenleyici kurumun müdahalesiyle almıştı.

Sıradaki Haberi Oku  Son Dakika: Bakan Kurumdan Ekrem İmamoğluna Kanal İstanbul yanıtı: İBBnin tek taraflı protokolden çekilme hakkı yok

WHIRLPOOL NEDİR?

Whirlpool Corporation, Benton Charter Township, Michigan, ABD merkezli bir Amerikan çok uluslu üretici vealetleri pazarlamacısıdır. Fortune 500 şirketinin dünya çapında yaklaşık 21 milyar dolar, 92.000 çalışanı ve 70’denüretim ve teknoloji araştırma merkezi geliri bulunuyor.

Haber Videosu

: Beyaz eşya devi Whirlpool, İngiltere’de 500 bin çamaşır makinesiniçağırdı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.