1 sene önce
1 sene önce

Beyoğlunun tarihine tanıklık eden Lale Plak kapanıyor

İbrahim ve Yusuf Atala kardeşler tarafından 1954 yılında açılan ‘Lale Plak’ın özel sebeplerden dolayı kapatılacağı duyuruldu. Dükkan yetkilileri sosyal medya hesaplarından, “13 Mayıs 1954 günü başlayan serüvenimiz, 31 Aralık 2019 günü sona eriyor. Lale Plak ile 65 yıl, iyi ve kaliteli müzik ile binlerce dostumuzun ruhuna dokunduk. Elimizde olmayan nedenlerle mağazamızı kapatıyoruz. Bugüne kadar yanımızda olan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz” açıklamasını paylaştı.

‘ESKİ TARİHİ DOKU KALMADI’

Yıllarca müzisyenlerin ve sanatseverlerin uğrak noktası olan Lale Plak’ın Beyoğlu’nda bulunan butik tarzı dükkanı kapanıyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Lale Plak’ındönem işletmecisi Hakan Atala, Beyoğlu’nun eski tarihi dokusunun kalmadığından yakındı.

“ÖZEL SEBEPLERDEN KAPATIYORUZ”

31 Aralık 2019 itibariyle Beyoğlu’nun tarihine tanıklık eden dükkanı kapatacaklarını belirten Atala, “Mağazanın butik bir yer olmasını isterdim, mağazayı bu konsepte getirdim. Eş,herkes buraya gelirdi, çay kahve içerdik, müzik bahaneydi aslında. Burası müzisyenlerin buluşma yeriydi. Mağazayı özel sebeplerden dolayı kapatıyoruz. Fakatyıllardaki Beyoğlu’nun değişimi, ekonomik şartlar, sektörün dijitalleşmesiunsurlar oldu. Buranın tarihi bir dokusu vardı, plakları çıkacak ünlü isimler gelirdi, bana eserlerini dinletirlerdi. Sanatçılar plaklarını burada imzalarlardı, bizde burada bu imzalı plakları müşterilerimize ulaştırırdık. Kapanacak olmasından dolayı içimde bir burukluk var” sözlerinietti.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli ve milli otomobili kullandı

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.