slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Bitlisteki kaplıcalar ziyaretçi akınına uğruyor

Bitlis‘in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı Köyü’nde bulunan kaplıcalar, yaz – kış ziyaretçilerini ağırlıyor. Romatizma, bel fıtığı, kireçleme,ağrıları, sinüzit, sinir sistemi,böbrek, idrar yolları ve böbrek taşı gibi birçok hastalığa iyi geldiği belirtilen kaplıcaya gelenler, dondurucu soğuğa aldırış etmeden kaplıca suyuna girip şifa arıyor.

KAPLICALAR ŞİFA OLUYOR

Ahlat İlçesi’nden geldiğini söyleyen Atakan Olcay, üzeri açık kaplıcanın birçok hastalığaolduğunu belirterek, “Bu kaplıcanın bazı hastalıklara iyi geldiğini duymuştum. Biz de bugün ailece buraya geldik. Hava soğuk,kaplıca suyu gayet sıcak. Vatandaşlar bu kaplıcaya oldukçagösteriyor” dedi.

“BİRÇOK HASTALIĞA DEVA”

Kaplıcaya gelen Timur Solan ise kaplıcanın yaz – kış şifa arayan ziyaretçileri ağırladığınıederek, “Türkiye’nin her yerinden gelenler oluyor. Buşifalıdır. Her türlü yara bereye iyi geliyor. Özellikle vatandaşlar kış aylarında kar yağdığıdaha çok rağbet gösteriyor. Eksi 20-30 derecede bile bu suya girenler var. Birçok hastalığaolan bu kaplıcanın çevre düzenlemesi yapılırsa çok daha iyi olur” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  PSA ve Fiat Chrysler yönetim kurulları birleşmeyi onayladı

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri