1 sene önce
1 sene önce

Borsa İstanbul tüm zamanların rekorunu kırdı

Günün ilk yarısında düşüş eğilimindeeden BIST 100 endeksi, öğleden sonra yükselişe geçti ve tarihi rekorunu tazeledi. BIST 100 endeksi 123 bin 245 puanla yeni rekorunu kırdı.

EN FAZLA KAYBETTİREN VE KAZANDIRAN ENDEKSLER

İlk yarıda bankacılık endeksi yüzde 0,09 ve holding endeksi yüzde 0,36 değer kaybetti. Sektör endeksleri arasında enkazandıran yüzde 2,54 ile finansal kiralama, faktoring, en çok gerileyen ise yüzde 1,45 ile ulaştırma oldu.

ÇİN’DEKİ GELİŞMELER BORSA İSTANBUL‘U DA ETKİLEDİ

Analistler, Çin’deki gelişmelerinolduğu küresel piyasalardaki tedirginliğin açılışta Borsa İstanbul’u da etkilediğini bildirdi.

Çinli yetkililerin, Vuhan kentinde şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) benzeri virüsten etkilenenlerin sayısının 100’ü geçtiğini açıklaması sonrası bugün Asya piyasalarında ilaç sektörü dışında kalan şirket hisselerindedüşüşler görülürken, güvenli liman alımları ile altının ons fiyatı ise yükseliş kaydetti.

Sıradaki Haberi Oku  Türkiyenin Otomobilinin üretileceği alanda inceleme yapıldı

‘BIST 100’DE 122.500 SEVİYESİ DİRENÇ KONUMUNDA’

Analistler, bugün veri gündeminin sakin olduğunu, Çin’deki gelişmeler ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Senato’daki yargı sürecinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde, 122.500 seviyesinin direnç, 120.000 ve 118.200’ün destek konumunda olduğunu söyledi.

Haber Videosu

: Borsa İstanbul tüm zamanların rekorunu kırdı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.