Ekonomi

Bu keçileri görenler, kuaförden çıktıklarını düşünüyor

Sivas‘ta yaşayan Serkan Çakar tarafından yetiştirilen keçiler saç şekilleri ile dikkat çekiyor. Kuaförden çıkmış hissi veren keçiler, görenlerin ilgisini çekiyor.

İKİ KATI BEDELLE ALICI BULUYOR

Sanen ve Halen cinsi keçilerin melezlenmesi ile doğan uzun saçlı keçiler, diğer keçilerin iki katı bedelle alıcı buluyor. Görünümleriyle yüzlerde tebessüm oluşturan keçilerin sahibi Çakar, 4 buçuk yıldır hayvancılık yaptığını belirterek kendisi de ilkuzun saçlı keçilerle karşılaştığını söyledi.

“ÇOK KOMİK BULUYORLAR”

Serkan Çakar, uzun saçlı keçilerinbulunduğunu belirtip “Şuda 42keçimiz var. Bazıları proje keçisi olduğundan dolayı saçları uzun. Biz onları melezleme yoluyla ürettik. Cins keçilerdir. Süt verimleri de çok yüksek. Gören insanların çok ilgisini çekiyor. Saçları uzun olduğu için değişik geliyor. Sevmeye, fotoğraf çekilmeye gelenler oluyor. Fiyatları diğerlerine göre daha yüksek. Nadir çıktı, devamlı karşılaştığımız birdeğildi. 4 buçuk yıldır bu işi yapıyoruz. İlkböyle saçları uzun olan keçi çıktı. Sosyal medyada keçilerin fotoğraflarınıolarak paylaştık. Keçileri insanlar gördü çok yorum aldı herkes gelip fotoğraf çekilmek istediler. Çokbuluyorlar” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Ekrem İmamoğlu: Kanal İstanbul güzergahı üzerinde 30 milyon metrekarelik arazi el değiştirdi

Söz konusu keçilerden görüntüler;

Kaynak: İHA