Ekonomi

Bursada suya yüzde 15 zam geldi

Bursa Büyükşehir Belediyesinden, kentteki ihtiyaç sahiplerinin içme suyunu yüzde 30 avantajlı fiyatla kullanmasını sağlayan kararın kabul edildiği bildirildi. Ayrıca Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresinin işletme maliyetlerindeki artış nedeniyle içme suyu fiyatlarına yüzde 15 zam yapılacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Başkan Alinur Aktaş yönetiminde gerçekleştirilen belediye meclisinin aralık ayı toplantısı ikinci oturumunda, içme suyu fiyatlarına indirim ve artış kararları,maddedeçokluğuyla alındı.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SU YÜZDE 30 İNDİRİMLİ VERİLECEK

Buna göre, sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olmayan, 3294 Sayılı Kanun kapsamındave muhtaç durumda olduğu tespit edilen, öksüz ve yetimler, dullar, 65 yaşını doldurmuş kişiler ile 2828 Sayılı Kanun kapsamında yoksulluk içerisindeki ailelerin çocuklarına yönelik Sosyal Ekonomik Destekaileler, 1 Ocak’tan itibaren içme suyunu yüzde 30 indirimli kullanacak.

Sıradaki Haberi Oku  Uzmanlar uyardı: İran Hürmüz Boğazını kapatırsa petrol fiyatları 100 dolara fırlar

SUYA YÜZDE 15 ZAM YAPILDI

Ayrıca Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresinin işletme maliyetlerindeki artış nedeniyle içme suyu fiyatlarına yüzde 15 zam yapılacak.

Başkan Aktaş, indirim kararının Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca onaylanan, her yıl güncellenen listelere göre yapılacağını belirtti. Kararın 44 bin civarında ihtiyaç sahibini ilgilendirdiğini aktaran Aktaş, zammın ise yağışların yetersiz kalması ve ekstra yatırımların finansmanı anlamındaolarak uygulanacağını kaydetti.

Öte yandan CHP Grup Sözcüsü Osman Ayradilli, bu yıl ilkdüzenlenen ve 29 Aralık’ta sona ermesi planlanan kitap fuarı dolayısıyla Aktaş’ı kutladı.

ÖKSÜZ, YETİM, DUL, MUHTAÇ VE 65 YAŞ ÜSTÜ YARARLANACAK

3294 Sayılı Kanun kapsamındave muhtaç durumda olduğu tespit edilen, öksüz ve yetimler, dullar ve 65 yaşını doldurmuş kişiler ve 2828 Sayılı Kanun kapsamında yoksulluk içerisindeki ailelerin çocuklarına yönelik Sosyal Ekonomik Destek (SED)aileler, 1 Ocak tarihinden itibaren içme suyunu 30 indirimli kullanacak.

Sıradaki Haberi Oku  Yılbaşı çekilişinde tüm biletler satılırsa, devletin kasasına 228 milyon TL girecek

MESKEN:

SU TARİFE

(12m3 altı) 3.14 TL

SU TARİFE

(12m3 üstü) 5.97 TL

(2019 yılı içme suyu tarifesi yapılan yüzde 15 zamdeğil)

Haber Videosu

: Bursa’da suya yüzde 15 zam geldi