1 sene önce
1 sene önce

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: İBBnin üst kademelerinde görev alacak bin kişi arıyoruz

Manisa’da, partisinin Sarıgöl İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurulu’na katılan Özel, burada yaptığı konuşmada, 2023 yılında yapılacakseçimlere 2019’daki Mahalli İdareler Genel Seçimlerine hazırlandıkları gibi çalışacaklarını belirtti.

Özgür Özel, bir sonrakiseçimlerde, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında iktidar olacaklarını savunarak, iktidar olmaları halinde ise Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni değil, Çankaya Köşkü’nü kullanacaklarını anlattı. CHP’nin yükselen bir grafiği olduğunueden Özel, “Bizim hedefimiz iktidar olmaktır. Ayağımızın paçasından asılmadan, gücenmeden, el ele vererek başarılı olacağız.” dedi.

Özgür Özel

“İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BİN KİŞİ ARIYORUZ”

Özgür Özel, 31 Mart 2019’daki Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde büyük başarı sağlayıp, Ankara, İstanbul ve İzmir’in Büyükşehir Belediye başkanlıklarını kazandıklarını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Bundan 1 yıl önce İstanbul’u yönetecek 1 kişi arıyorduk. Şimdi İstanbul Büyükşehir Belediyesine bin kişi arıyoruz. Belediyenin üst kademelerinde görev alacak bin kişi arıyoruz. Söz verdiğimiz gibi liyakatıalıp, en iyilerini alıyoruz. Bir daha CHP’nin yüzü eğilmesin diye işi bilen, kaliteli kişileri inceleyerek alıyoruz.”

Sıradaki Haberi Oku  Son Dakika: Berat Albayrak: Türkiyenin son 1 yıldaki iyileşme oranını kimse beklemiyordu

Konuşmaların ardından gerçekleştirilenkurulda, delegelerinbirliğiyle Özgür Özel divan başkanlığına seçildi. 2 listeyle gidilen seçimde, geçerli 128 oyun 95’iniHalil Erman Eryılmaz, CHP Sarıgöl İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Genel kurula, CHP Manisa milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen, CHP İl Başkanı Semih Balaban, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, siyasi parti ve bazı sivilkuruluşu temsilcileri ile delegeler katıldı.

Haber Videosu

: CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: İBB’nin üst kademelerinde görev alacak bin kişi arıyoruz

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.