Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobilin ilk ön siparişini verdi

Türkiye‘nin teknoloji harikası elektrikli yerli otomobili görücüye çıktı. Tanıtım töreninde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devrim otomobilini önünü kesmeyi başardılardevrin otomobilinin önünü kesemeyecekler. Bugün ülkemiz için tarihi bir güne, Türkiye’nin 60 yıllık rüyasının gerçekleşmesine hepşahitlik ediyoruz. Fabrikamız Bursa‘nın Gemlik ilçesinde TSK arazisi üzerinde kurulacak” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“BU SÜREÇTE SESSİZ AMA DERİNDEN GİDİLDİ”

Bu iş için mühendislerimiz gecesini gündüzüne kattı, evinden, çocuğundan ayrı kalma pahasına çalıştı, çabaladı. Bunların bir kısmı dadışındaki prestijli işlerini bırakıp, vatanlarına dönen arkadaşlarımızdan oluşuyor. Ki CEO’muz böyle bir arkadaşımız, kendisine özellikle teşekkür ediyoruz. Fakat bu süreçte sessizderinden gidildi. İşte bugün araçları ilksizlerle paylaşıyoruz.

Sıradaki Haberi Oku  Oğluna yaptığı pastadan aldığı ilhamla dünyaca ünlü şef oldu

“TÜM DÜNYADA BU OTOMOBİLİ YOLLARDA GÖRDÜĞÜMÜZ GÜN”

Biz Türkiye’nin otomobilini elektrikli olarak üreterek doğrudan geleceğin teknolojisine ulaşıyoruz. Türkiye daha en başından elektriklialanına girerek herkesten bir değil, birkaç adımöne geçecek. Bu otomobili sadece belli ihtiyaçlarımız için üretmiyoruz. Biz küresel bir marka peşindeyiz. Avrupa gibi yakın pazarlardan başlayarak tüm dünyada bu otomobili yollarda gördüğümüz gün hedefimize ulaşmış olacağız.

“ŞAHSIM ADINA İLK SİPARİŞİ VERİYORUM”

Milletimizin de bu araca sahip olmak için sabırsızlıkla beklediğini biliyorum. Bu otomobilin ticari olarak satışa sunulacağı 2022 öncesinde milletimizin desteğini göstermek üzere ön satış süreci başlatılabilir. Dünyadaprojelerde kullanılan bu yöntemi ülkemizde de hayata geçirebiliriz. Milletimizin ön satışta ortaya koyacağı taleple bu projeye sahip çıkacağına yürekten inanıyorum. Recep Tayyip Erdoğan olarak şahsım adına ilk ön siparişi buradan veriyorum.

Sıradaki Haberi Oku  Cübbeli Ahmet TOKİ fetvası nedeniyle Diyaneti topa tuttu: Meramını anlatamıyor