Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğandan CHPye Kanal İstanbul resti: İsteseniz de istemeseniz de yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gebze’de yerli otomobilin tanıtımının ardından Sakarya’nın Herere ilçesinde vatandaşlara hitap etti.

Yerliile Türkiye‘nin 60 yıllık rüyasının gerçek olduğuna şahitlik ettiklerini belirten Erdoğan, “Tam dapiyasasının canlanmaya başladığı bir dönemde teşebbüsler hayata geçirilebilseydi bugün Türkiye bambaşka bir yerde olurdu. Bugün Türkiye kendi otomobilini hamdolsun dünyaya takdim etti.” ifadelerini kullandı.

KANAL İSTANBUL MESAJI

Kanal İstanbul konusunda da net mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İsteseniz de istemeseniz de Kanal İstanbul’u yapacağız” dedi.

Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

Yaşadığımız topraklara, mensubu olduğunuz millete tutkuyla bağlı değilsiniz muhakkak arkasına gizlenecek bahane bulursunuz. Namazsız olan bin bahane uydurur. Çalışmakta, üretmekte, millete ve ülkeye hizmet etmekte gözü olmayan siyasetçi de bir sürü bahane üretir. Bu tipler ne hizmet ederler ne de hizmet edeneverirler. Eline geçirdikleri imkanları da mega projelere taş koymak için kullanılırlar. Türkiye’de takoz siyasetinin kurumsallaştığıyer vardır. Üstad Necip Fazıl’ın ifadesiyle CHP bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir. Hizmet etmek isterseniz, karşınıza ilk CHP dikilir, yasakları kaldırmak isterseniz karşınızda CHP’yi bulursunzu. Havalimanı, otoban, köprü, metro yapmak istersiniz herkesten önce CHP karşı çıkar. Bu ülkede dikilibir ağacı olmadığı halde eleştirmede, engellemede, projeleri yokuşa sürmede önceliği kimseye bırakmazlar.

Sıradaki Haberi Oku  1 milyon Türk aylık ortalama 500-700 milyon dolarlık kripto para işlemi yapıyor

“HERŞEYİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR”

Marmaray’dan Avrasya Tüneli’ne her projemize karşı çıktılar. Biz bu köprüleri onlara rağmen yaptık biliyor musunuz? Herşeyi engellemeye çalıştılar. Ama biz evelallah yolumuza devam ettik. Mahkeme kararlarıyla, sokak olaylarıyla bizeçıkardılar. Bugün de aynısını Kanal İstanbul projemizle yapıyorlar. Projeyi daha başlamadan bitirmeye çalışıyorlar. Maalesef aynı tavrı bugün Türkiye’nin otomobiliyle ilgili de sergilediler. CHP’ye müzahir yayın organları projeyi kötülemek içinbir haftadır adeta seferberlikettiler. Daha aracı görmedenzaman farını,zaman butonunu söyleyerek içlerindeki kini döktüler. 60 yıl önce Devrim otomobiline karşı çıktınız, bu da devrin otomobili bunu böyle biliniz. İsteseniz de istemesiniz de Kanal İstanbul yapılacaktır. Çıkmış diyor ki, ‘o parayı insana harca’. O Kanal İstanbul ne için.

Sıradaki Haberi Oku  Yılbaşına günler kala Uludağda oteller doldu

Haber Videosu

: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye Kanal İstanbul resti: İsteseniz de istemeseniz de yapacağız