1 sene önce
1 sene önce

Damat işini biliyor haberlerine Bakan Albayrak cephesinden yanıt geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın avukatı Ahmet Özel, bir gazetenin ‘Damat işi biliyor’ başlığıyla yayınlanan haberinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahından arsa aldığını duyurmasına ilişkin bir açıklama yaptı.

Özel, “Tamamen algıya dönük olup haber verme kastından ziyade birtakım afaki yorumlarla gerçekler bağlamından kopartılmış, açıkça yalan ve iftiradan ibaret birtakım iddialar kamuoyunadiye sunulmuştur” dedi. Özel, habereolan arsanın Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak’a ait olduğunu ve 2003 yılında alındığını söyledi.

“KESİNLİKLE YALANDIR”

Söz konusu haberlerin iftiradan öteye gidemediğini ve arsanın 2003 yılından bu yana Albayrak ailesinde olduğunu vurgulayan Özel, “Sözde haber; tamamen algıya dönük olup,verme kastından ziyade birtakım afaki yorumlarla gerçekler bağlamından kopartılmış, açıkça yalan ve iftiradan ibaret birtakım iddialar kamuoyunadiye sunulmuştur. Şöyle ki; doğrudan Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın şahsını hedefve Bakanımızı kamuoyunun husumetine maruz bırakmayı amaçlayan bu sözde haberdeki ithamlar ve yorumlar kesinlikle yalandır” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Erdoğan imzaladı, fiyatı 3 bin 500 TLyi aşan cep telefonlarında taksit sayısı 6 aydan 3 aya indi

“2012 YILINDA YABANCI ALMASIN DÜŞÜNCESİ İLE …”

Haberde bahsi geçen arsanın Bakan Albayrak’ın babası Sadık Albayrak’a ait olduğunu belirten Özel, “Bakan Albayrak’ın babası Sadık Albayrak tarafından 2003 yılında alınan köy tapulu arsada birprefabrikyer almaktadır. Söz konusu arsanın bitişiğindeki bir diğer arsa da 2012 yılında sahibi tarafından satışa çıkartıldığında, yabancı almasın düşüncesi ile imkanı olan her vatandaşın yapabileceği sıradan bir satın almayla Berat Albayrak tarafından satın alınmıştır. Bu arsa üzerinde hiçbir inşaat olmadığı gibi arsanın niteliğini değiştirecek hiçbir girişimde de bulunulmamıştır. Bitişik arsa Bakanın babasının olduğu için arsa fiilen tevhid ile 2003 yılında alınan ve ranta dönük hiçbir hesap olmadan kullanılan arsa ile birleşmiş, arazi üzerindeki prefabrik yapı ve köy evi muhafaza edilmiştir” açıklamasında bulundu.

Sıradaki Haberi Oku  Gram altın tarihin en yüksek seviyesini gördü! İşte güncel fiyatlar

“SANKİ RANT PROJESİYMİŞ GİBİ KAMUOYUNU SUNULMAKTADIR”

Yapılan haberle ilgili gazeteciliğin etik kuralları içinde yer almadığı iddiasında bulunan Özel, haberin kamuoyu oluşturmak amacıyla kullanıldığını belirtti. Özel, konunun Kanal İstanbul projesiyle ilişkilendirilmeye çalışıldığını söyleyerek, şunları kaydetti:

“Evrensel gazetecilik değerlerinden nasibini almayan, somut vakayı sadece algıyla müvekkil aleyhine kamuoyu oluşturmak amacıyla kullanan ön yargılı muhabire, bakanlıktan yetkili bir kişi tarafından olayın gerçeği ve süreç anlatılmasına rağmen, gerçekler bilinçli olarak bağlamından kopartılmış ve sözde haberniyetli olarak kamuoyuna ‘nasılsa alıcısı var’ mantığıyla servis edilmiştir. Özelliklegünlerde Kanal İstanbul tartışmaları bilinçli bir şekilde, yalanlarla her yol mubah mantığı ile sanki rant projesiymiş gibi kamuoyuna sunulmaktadır. Bu sunum için en elverişli mecralardan biri olan yalan, iftira ve algı çalışmalarında mahir gazetenin bu sözde haberi de tam olarak bunun bir parçasıdır. Kanal İstanbul’un gündeme geldiği tarihten çok geriye dayanan bir mazisi olan söz konusu bu arsa ile ilgili yapılan bu etik dışı, ahlak dışı, yalan ve iftiralara karşı tüm hukuki yolları hızlı ve etkin olarak kullanacağımızı, yalan ve algıya asla teslim olmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Sıradaki Haberi Oku  TOGGun bulmacasını çözen ilk 51 kişiye, isme özel hediye verilecek

Haber Videosu

: ‘Damat işini biliyor’ haberlerine Bakan Albayrak cephesinden yanıt geldi

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.