1 sene önce
1 sene önce

Davutoğlundan çok konuşulacak çıkış: Ekonomide rakamlarla oynuyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, verdiğiröportajda hükümetin ekonomi yönetimini eleştirdi.

Rakamlarla oynandığını öne süren Davutoğlu, “Birdüşünün hastanın testlerindeki rakamları düzelterek hastaya ‘sağlıklısın’ diyor. Hasta ‘ölüyorum’ diyor,’rakamlara bak, testlerin hepsi iyi gösteriyor’ diyor. Türkiye‘dekiyönetimi tam da bunu yapıyor” ifadelerini kullandı.

İşte Davutoğlu’nun Karar gazetesine verdiği röportajdan bir kesit;

“Bizim dönemimizde de enflasyon sepetinde değişiklik yapmak istediler. ‘Olmaz’ dedim. Halk neyi kullanıyorsa o gerçeği biz gözümüzü kapatırsak göremeyiz. Enflasyon sepetini değiştirdiğinizdenklem değişebilir. Ve o zamanda propaganda saikiyle istememişlerdi bunu. Dünyada değişiyor diyerek yapmak istedilerdünyadaki enflasyon sepetini buraya uygulayamazsınız. Türk halkı neyi kullanıyorsa enflasyon sepetini ona göre kuracaksın. Realite o.

“YUKARIDAN GÖREN BİR GÖZ YOK”

Cumhuriyet tarihinde en yüksek asgari ücret zammını 1 Ocak 2016 da yaptık. Ama enflasyona yansımadı bu, ona göre kaynak ürettik. Şimdikiler bir rakamlarla oynuyorlar, yetmiyorseferlik vuruşlarla vergi çıkararaktoplamaya çalışıyorlar. Bu da bütçe sistematiğini yok ediyor. Yukarıdan bütün ekonomiyi gören bir göz olduğu kanaatinde değilim. Günlük tabloyu nasıl iyi gösteririz derdindeler.

Sıradaki Haberi Oku  Sigarada düz ve standart paket uygulaması başlıyor

“İLLÜZYONİST YAKLAŞIM VARKEN…”

Diyorlar ki yüzde 12 enflasyon hedefimizin altında gerçekleşti. Dünyada enflasyon yüzde 1.7 gelişmiş ülkelerde. Bizim ölçeğimizdeki ülkelerde ortalama yüzde 4.7. Dünya ölçeğinin dörtenflasyona sahibiz. Bu illüzyonist yaklaşım varken ekonomide hiç kimse çözüm bulamaz. İkincisi uluslararası sistemden kopuk bir yerde yaşamıyoruz.

ÇİN’İ ÖRNEK GÖSTERDİ

Ya kapatacaksınız kendinizi dünyaya ya da dünya ekonomik sistemi içinde yaşıyorsanız ona uygunedeceksiniz. Bugün Çin görünüşte Marksistdünya ekonomisinin dengeleri içinde oynuyor. Avrasyacılar Türkiye’yi içeri kapatalım derken Çin dünyaya açılıyor.”

Haber Videosu

: Davutoğlu’ndan çok konuşulacak çıkış Ekonomide rakamlarla oynuyorlar

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.