1 sene önce
1 sene önce

Devlet desteğiyle kurduğu mantar tesisiyle kendi işinin patronu oldu

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yaşayan Meral Demir, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor ” projesi kapsamında aldığı hibeyle evinin bahçesinde kurduğu serada istiridye mantarı üretmeye başladı.

İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Boğaziçi Mahallesinde yaşayan Meral Demir (44), Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının koordinasyon ve desteğiyle başlatılan proje kapsamında 30 bin lira hibe almayakazandı.

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ EŞİ

Eşinin de desteğiyle evinin bahçesindeki 100 metrekarelik alanda mantar üretimi için sera kuran Demir, ücretsiz verilen kompost ile istiridye mantarı üretmeye başladı.

KİLOSUNUN 15 LİRADAN SATIŞA SUNUYOR

Daha önce de mantar üretimi konusunda deneyimi olduğunu belirten Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, aldığı hibeyle üretim yaptığını ve aile bütçesine katkı sağladığını belirterek, bundan büyükduyduğunu dile getirdi. Ortalama iki günde bir 15-20 kilo civarında mantarı hasat ederek kilosunu 15 liradan satışa sunduğunu anlatan Demir, “Çok şükür ekmeğimizi evimizin masraflarını çıkartıyoruz.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Son Dakika: Trump, Türkiyeye yaptırım içeren savunma bütçesini bugün onaylayacak

Ev kadınıydı, kendi işinin patronu oldu;

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.