Ekonomi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Yerli otomobil tüm dünyayı ayağa kaldırdı, Avrupa bunu konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla TOGG 2022, Türkiye‘nin otomobili tanıtımı yapıldı. Tanıtımda biri SUV biri sedan olmak üzere ikimodeli tanıtıldı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) açıklamasına göre, Türkiye’nin 60 yıllıközlemini gidermek veotomotiv endüstrisinin dönüşümüne öncülük ederek Türkiye’nin ilk küresel mobilite markası olma amacıyla kurulan TOGG, pazara sunacağı otomobillerin teknik ve donanım özellikleriyle de ilklere ve enlere imza atacak.

ÇAVUŞOĞLU: BİZ ARTIK DENGELERİ DEĞİŞTİRİYORUZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yerli otomobille ilgili ”Dün tanıtımını yaptığımız yerli ve militüm dünyayı ayağa kaldırdı. Avrupa bunu konuşuyor. Birçokfirması bu anlamda hedeflerini öne çekmeye başladı ki ‘Türkiye’den önce piyasaya girebilir miyim?’ diye. Biz artık dengeleri değiştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Yerli arabanın bataryası 60 liraya dolacak, 500 km yol gidilebilecek

YERLİ OTOMOBİLİN ÖZELLİKLERİ: YÜKSEK TEKNOLOJİ YER ALIYOR

Otomobilin iç mekânında kaliteli ve şık malzemelerleyüksek teknoloji yer alıyor. Dijital bilgi-eğlence ekranı hem bilgilerin kolaylıkla takibini hem de yolcuya özel içeriğin görünürlüğünü sağlıyor. Ekran otomobilin akıllı bir yaşam alanına dönüşümünü destekliyor.

SESLİ KOMUT ÖZELLİĞİ

Uçak kokpitini hatırlatan form üzerinde vites ve elektronik park freni fonksiyonlarını barındıran konsol, ergonomisiyle dokunmatik kumanda ekranınınedilmesine de yardımcı oluyor. Dokunmatik ekranda kullanıcıyı merkeze alanyüzün tasarımı, sesli komut özelliğinin de desteğiyle alışagelmişdüğmeleri ve kumanda elemanlarını olabildiğince azaltarak iç mekânın yalın vetasarımını destekliyor.

Yerliarıza yaparsa uzaktan müdahale edilebilecek.

KİŞİLİK AİLEYİ AĞIRLAYACAK

C-SUV sınıfının en uzun aks mesafesine sahip olmanın getirdiği avantaj ile 5 kişilik bir aileyi rahat ve konforlu bir şekilde ağırlayacak. Kabin içindeki yüksek baş mesafesi ve sınıfının en uzun diz mesafesi sayesinde bir üst sınıfın konforunu sağlıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Forex Yurt Dışı Firmalar

ARIZA DURUMUNDA UZAKTAN MÜDAHALE

Yerli otomobille ilgili dikkat çeken özelliklerden biri de, arıza durumunda araç servis ekibi uzaktan müdahale edebilecek.

Haber Videosu

: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Yerlitüm dünyayı ayağa kaldırdı, Avrupa bunu konuşuyor