slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Diyanet, faize bulaşmak istemeyen din görevlileri için çözüm buldu

Diyanet İşleri Başkanlığı, 150 bin din görevlisinin maaşlarının faizsiz finans kurumları aracılığıyla ödenmesi talimatını verdi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın öncülüğünde faizle mücadele kapsamında personel maaşlarının katılım bankaları aracılığıyla ödenmesine yönelik çalışma tamamlandı.

Erbaş’ın talimatıyla hazırlık araştırmaların yapılması ve sürecin işletilmesi amacıyla bir süre önce Diyanet İşleri Başkanlığı merkez birimlerinden temsilcilerin yer aldığı yaklaşık 10 kişilik bir komisyon kuruldu.

MAAŞLARIN FAİZSİZ KURUMLAR ÜZERİNDEN ÖDENMESİ KARARI

Çalışmalarını 3 ay önce hızlandırıp faizsiz finans kuruluşlarının temsilcileriyle belli periyotlarda toplantı yapan komisyon üyeleri, Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve üye 6 katılım bankasının temsilcileriyle toplantılar yaptı.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından komisyon tarafından Erbaş’a sunulan raporda, Diyanet İşleri Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatı personelinin maaş ve ücretlerinin faizsiz finans kurumları üzerinden ödenmesininolacağı değerlendirmesinde bulunuldu.

Sıradaki Haberi Oku  Motorine gelen 20 kuruş indirim, pompa fiyatlarına yansımadı

İL MÜFTÜLÜKLERİ TERCİHTE BULUNACAK

Bunun üzerine Erbaş’ın imzasıylamüftülüklerine gönderilen genelgede, 1 Kasım 2019’dan geçerli yapılacakmaaşı ödeme protokollerinde faizsiz finans kurumlarının tercih edilmesi istenildi. Buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 150 bini aşkın personelin maaş ve ücretleri, faizsiz finans kurumları aracılığıyla ödenecek. İl müftülükleri, halen devam edenmaaş ödeme protokollerinin sona ermesinin ardından maaş ve ücretlerin hangi banka aracılığıyla ödeneceğine karar vermek üzere bir komisyon kuracak.

TKBB ÜYESİ KATILIM BANKALARI İHALEYE KATILABİLECEK

Birdenbirimin aylık ve ücretlerininödenmesi talebinde bulunulması halinde merkezde üst yönetici, taşrada ise söz konusu birimlerin bağlı bulunduğu bir üst amir tarafından görevlendirilen ilgili harcama yetkililerinden birinin başkanlığında kurulan komisyonda üç kişi yer alacak. Komisyon, maaş ve ücretlerin ödeneceği bankayı birkaç ay içerisinde tespit edecek.

Sıradaki Haberi Oku  Kadına şiddete tepki amaçlı yaptıkları zırhları kızlarının çeyizlerine koyacaklar

İl müftülükleri tarafından açılacakmaaş ödeme protokol ihalelerine TKBB üyesi katılım bankaları katılabilecek.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri