Ekonomi

Doğa Kolejinde sular durulmuyor! Bursalı veliler de eyleme katıldı

Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren Doğa Kolejlerinde sular durulmuyor. Bazı illerde görev yapan öğretmenler maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle derslere girmeme kararı alırken, Bursa Hamitler’deki öğretmenler ise eğitime devam ediyor.

Aylardır maaş alamadıkları halde çocuklarının eğitimdenbırakmayan öğretmenlere destek olmak için okulun önünde toplanan veliler, yönetimi protesto etti. Öğretmenlerin daha ne kadar maaş almadan özveri göstererek eğitime devam edebileceklerini dile getiren veliler, 124 kampüs 82 bin öğrenci ve 13 bin 500 personeli ile dünyanın ikinci, Türkiye’nin en büyükzinciri olan Doğa Koleji‘nin büyük bir aile olduğunu söyledi.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BURADAYIZ”

Son 2 yıldır süren, 6 aydır belirginleşen Doğa Okulları çıkmazının velileri, öğrencileri, öğretmenleri ve personeli birbirine kenetlediğini belirten Canan Engin, “Bizler okulumuzu, öğretmenlerimizi seviyoruz. Başka bir okulayapmak değil, bu okulda eğitim verilmesini istiyoruz. Aylardır maaş almayan fedakarca çalışan, kendi dertlerini kenara bırakıp bizleri sakinleştirenidarecilerinden öğretmenlere, personelinden diğer çalışanlarına kadar herkese minnettarız. Çocuklarımız için buradayız. Ancak bıçak kemiğe dayandı. Okulumuz bizler için çok önemli. Hiçbir yere gitmiyoruz. Okulumuzun sorunsuz bir şekilde devam edeceğine dair açıklama yapılmadan da okullarımızı terk etmeyeceğiz” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Ankarada F-16lar S-400 için havalandı! İlk test başarılı geçti

“ÖĞRETMENLER MAAŞ ALMADAN NE KADAR DAYANACAK”

Öğretmenlerin maaşlarının biran önce verilmesini isteyen velilerden Özlem Tunçkel, “Öğretmenlerimiz maaşlarını alamadığı halde, dersleri hiç aksatmadılar. Çocuklarımızdan ve bizlerden güler yüzlerini hiçetmediler. Ama nereye kadar dayanacaklar. Benim 2 çocuğum burada okuyor. Girecekleri sınavlarda psikolojileri ne olacak bilmiyorum. Hiçbir açıklama gelmiyor. Çok üzülüyoruz” diye konuştu.

“PARAMIZLA REZİL OLDUK”

Her gün açıklama yapılacak diyerek kandırıldıklarını belirten Sibel Alim ise, “Rezilliğinperdesini görüyoruz. Bizimle dalga geçiyorlar. O gün, bugün dilerek bizi avutuyorlar. Öğretmenlerin maaşlarının verilmemesi başlı başına bir sorun. Paramızla rezil olduk. Artık açıklamayı bekliyoruz. Ama biran önce çözüm bulunmalı” diye tepkisini gösterdi.

Haber Videosu

: Doğa Koleji’nde sular durulmuyor! Bursalı veliler de eyleme katıldı

Sıradaki Haberi Oku  Türkiyenin yerli otomobili dünyaya tanıtıldı