Ekonomi

Doğa Kolejini satın almak için 49 lisanslı kurucu 600 milyon TLlik teklif yaptı

Doğa Koleji‘ni satın almak için okulun lisanslı 49 kurucusuyaptı. Teklifin detaylarına göre Uluer Grupmerkeze ait 126 şubenin yüzde 60’ını almak istiyor. Geri kalan şubelerin diğer kuruculara ait olması öngörülüyor. Franchise sahipleri sorunu çözmek, geçmiş öğretmen maaşlarını ödemek veyıl Eylül‘e kadar maaşları ödeyebilmek adına bir finans planı oluşturdular.

49 şubenin yaklaşık 600 milyon TL gibi bir rakamı ödemeye hazır oldukları belirtiliyor.

Sözcü’de yerhabere göre, kurucular kurulu adına görüşmelerde bulunan Nevşehir Doğa Koleji’nin franchise sahibi Uluer Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halis Uluer, “Biz bu sorunu çözmek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Mağduriyetleri gidermek istiyoruz. Bu sorunu çözmek için elimizi taşın altına koyduk” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Denizlide dünyada başka bir yerde bulunmayan endemik bir bitki tespit edildi

Doğa Koleji’ni devralmak isteyen kurucular İstanbul’da bir otelde dün ve önceki gün toplantılar gerçekleştirdi.

‘GÖRÜŞMELERDE PÜRÜZLER VAR’

Uluer, satın alma görüşmelerinin devam ettiğini söyledi. Görüşmelerde pürüzler olduğunu daeden iş insanı beklediklerinden yüksek bir fiyatla karşılaştıklarını anlatırken pürüzlere ilişkin detaylı bilgi paylaşmadı.

SATIN ALMA OLMAZSA YENİ MARKA

Uluer’in verdiği bilgilere göre eğer satın alma gerçekleşmezse 49 franchise sahibi ‘Doğa Koleji’ ismini bırakarak yeni bir marka altında faaliyetlerine devam edecek.

UYSAL DA ADAYLAR ARASINDA

Öte yandan Nişantaşı Üniversitesi’nin kurucusu Levent Uysal’ın da okulu almak içinadaylar arasında olduğuediliyor.

CAN HOLDİNG DE İLGİLENMİŞTİ

Son zamanlarda yaptığı satın almalarla adından söz ettiren İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin sahibi Can Holding de Doğa içinvermişdaha sonra taraflar anlaşamamıştı.

Sıradaki Haberi Oku  İstanbulda ekmeğe yüzde 20 zam kapıda

Haber Videosu

: Doğa Koleji’ni satın almak için 49 lisanslı kurucu 600 milyon TL’likyaptı