Ekonomi

Doğa Kolejlerinde aylardır maaş alamayan öğretmenler birbirlerine sarılıp ağladı

Doğa Okullarında yaşanan eyleme Gaziantep‘teki veliler de katıldı. Veliler, yaklaşık 4 aydır maaş alamayan öğretmenlerin ders yapmama kararı almasının ardından öğretmenlere destek vermek için veliler basın açıklaması yaptı.

Veliler yaptıkları açıklamada yetkililere çağrıda bulunarak sorunu çözüme kavuşturmalarını isterken, o anları izleyen öğretmenler ise gözyaşlarınaolamadı. Birbirlerine sarılarak sakinleşmeye çalışan öğretmenlere veliler alkışla destek verirken, öğrenciler de öğretmenlerine sarıldı.

“LÜTFEN BU KONUYU ÇÖZÜN”

Basın açıklaması sırasında küçük bir öğrenci, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a seslenerek, “Sayın Bakanım, ben öğretmenlerimizi seviyorum. Lütfen bu konuyu çözün” dedi.

“KAYBEDİLECEK OLAN PARA DEĞİL, İNSANDIR”

Doğa Koleji Gaziantep Kampüsü’ndeki veliler adına açıklama yapan Sibel Kaya isimli veli, “Toplandığımız bu yer herhangi bir inşaat firmasının önü değildir. Bizler de satın aldıkları dairenin teslimini alamamış mağdurları değiliz. Biz Doğa Okullarının velileriyiz. Bizler bu kurumun vizyon ve misyonuna güvenerek çocuklarını teslim etmiş aileleriz. Son dönemde bu kurumun basiretsiz, ferasetsiz, liyakatsiz yöneticiler elinde ne olduğu ve ne olacağı belli olmayan bir işletme haline dönmesi hepimizi derinden üzmüştür. Çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin geleceğine dair endişemiz artmıştır. Burada aylardır öğretmenlerimiz maddi ve manevi buhrana sürükleyen bu zihniyetin tutarsız açıklamaları sadece öğretmenlerin değil bizlerin denoktasını çoktan aşmıştır. Yönetim bilmelidir ki burası bir eğitim kurumudur ve kaybedilecek olan dadeğil, insandır. Yönetim unutmamalıdır bunca sıkıntılara rağmen hiçbir sıkıntı yokmuş gibi tüm güler yüzüyle görevini yapmaya çalışan öğretmenlerimiz de birer insandır. Onların da aileleri, bakmakla yükümlü oldukları insanlar ve insanı ihtiyaçları vardır. Bizleri bu esef verici hatırlatmayabırakan yönetim kadrosunun birevvel mağduriyetlerevermesini istiyor ve haklı davaların öğretmenlerimizin yanında olmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Bakan, hayvanların kulağına takılacak küpeyi tanıttı: Dünyada bir eşi daha yok

Basın açıklamasının ardından veliler, alkışlarla toplu haldebahçesine girip öğretmenlere destek verdi. O anlarda öğretmenler ise gözyaşlarını tutamayarak birbirlerine sarıldı.

Kaynak: İHA